Ladovi Bubáci ožijí v divadle | E15.cz

Ladovi Bubáci ožijí v divadle

Pavel Portl

Hoffmannovo divadlo chystá další ztvárnění slavných děl. Třeba Bubáky a hastrmany.

V Hoffmannově divadle jsou specialisté na převádění filmových a knižních předloh na divadelní prkna. V jejich úpravách baví diváky Světáci, Limonádový Joe, Ať žijí duchové nebo Princové jsou na draka. Na podzim se k nim přidají další adaptace.

„Z pověrčivosti nerad říkám tituly, ale jeden vám přece jen prozradím. Budou to Bubáci a hastrmani podle knihy Josefa Lady,“ prozrazuje ředitel divadla Karel Hoffmann. Termín premiéry zatím neurčil. „Ale bude to co nejdřív,“ dodává Hoffmann.

Trefa mimo prodělává

Výběr hry pro soukromé divadlo podle něj není jednoduchý. „Vždy je třeba uvážit všechna pro a proti. Platím to z vlastní kapsy, a tak každá trefa mimo je prodělek a musí se honem nahradit. Ale nikdo není neomylný, takže máme na svém kontě i takové hry,“ konstatuje Hoffmann.

Repertoár divadla tvoří především komedie a pohádkové hry. Herci je nezapomněli ani v létě, protože divadelní prázdniny mají podstatně kratší než dva měsíce. Zato si zahráli na zajímavých místech, jako je lesní divadlo ve Sloupu nebo na hradě Svojanově. Také uspořádali třídenní festival na zámku v Uherském Ostrohu.

Letos čeká Hoffmannovo divadlo ještě jedna premiéra na konci roku. Její titul je zatím tajný, ale rozhodně to nebude nic temného. „Současné cool hry mě neoslovily. Mám rád pohodu, legraci a úsměv v hledišti. Babrat se v nitru a v duši, tak z toho jsem už vyrostl,“ říká Hoffmann.

Své divadlo založil v roce 2000. Hned první hra Pipi Dlouhá punčocha byla velmi úspěšná. Divadlo zatím uvedlo pětadvacet inscenací a odehrálo asi devět set představení. Poslední tři sezony působí v Místním kulturním zařízení ve Véskách.

Autor: Pavel Portl

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.