Nejvyšší dřevostavba v Česku bude stát u Českých Budějovic | E15.cz

Levnější, rychlejší, ekologičtější. Nejvyšší tuzemská dřevostavba bude stát u Českých Budějovic

pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Architekti Studia Perspektiv navrhli centrálu společností GoPay a TERMS nedaleko Českých Budějovic. Čtyřpodlažní objekt ze dřeva, který dosahuje maximálního povoleného limitu na výšku pro tento typ budov, se začne stavět na podzim.

Klient architekty původně oslovil pouze s poptávkou řešení interiéru v betonové stavbě z prefabrikovaných dílců. „Po zhruba tři čtvrtě roku práce jsme se dohodli na projektu celé stavby i s areálem, který by měl dostát představám klienta. Ty jsou inspirovány mimo jiné cestami za hranice,“ popisuje příběh vzniku projektu architekt Ján Antal.

Areál architekti koncipovali tak, aby v něm klient mohl uplatnit svůj zájem o vývoj technologií a získávání i uchovávání čisté energie, provoz objektu bude čerpat energii z obnovitelných zdrojů. 

Areál představuje i některé inovace, kterými se zabývá společnost TERMS. Jako jedno z lákadel může na fanoušky současných technologií působit skleník k vývoji inteligentní péče o ovoce a zeleninu pro firemní bistro.

Přední část areálu nabízí veřejnosti a zaměstnancům osm nabíjecích stanic pro elektromobily, z toho čtyři Tesla Superchargers. Pro zužitkování nasbírané energie ze solárních panelů zde klient vyvíjí i experimentální systém ukládání do vody.

Autor: pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery