Liberec versus Jablonec. Na parketu | E15.cz

Liberec versus Jablonec. Na parketu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Taneční kluby poměří v sobotu síly na soutěži v Jablonci nad Nisou. Přijede na pět stovek závodníků, z místních škol i z dalších českých měst.

Dunivé tóny protnou ticho sportovní haly. Světla zablikají a doprostřed parketu vkráčejí temné postavy v pláštích, s kapucemi na hlavách. Hudba změní rytmus a v ten samý okamžik postavy černé pláště shazují a na světlo vykouknou kluci a holky v teniskách, se širokými nohavicemi a kšilty vraženými do čela. Párkrát sebou trhnou a pak začnou tančit. Všichni dohromady a úplně stejně. Taneční liga disko dance a hip hop právě začala.
Na pět stovek tanečníků z celé republiky přijede v sobotu 9. října na druhé kolo ligy do Jablonce nad Nisou. Od devíti hodin ráno uvidí návštěvníci barevnou a rytmickou show.
„Soutěžit budou kluby v kategorii B a C. To znamená, že své tance předvedou děti, které teprve začínají, ve skupině mini ty nejmenší do sedmi let, ale i taneční školy usilující o postup do nejvyšší soutěže,“ vysvětluje Hana Drbohlav z pořádající taneční školy X-Dance Jablonec nad Nisou. Rozvlnit těla přijedou do Jablonce například liberečtí tanečníci z klubu Takt. „Vystoupíme ve všech věkových kategoriích, v disko dance i hip hop. Posíláme do soutěže sólisty, dua i skupinu,“ prozradila trenérka tanečníků Taktu Kateřina Štěpánková. Liberečtí vyrazí na soutěž s novými choreografiemi, které připravují od srpna. „Lidé uvidí poprvé některé nové formace,“ zdůrazňuje Štěpánková. Zároveň trenérka věří v dobrá umístění. „Myslím, že do pořadí promluví duo v hlavní soutěži žen. Doufám, že o sobě dají vědět také dívky – duo juniorky, které teď předvedly, co dovedou na prvoligové soutěži. Čerstvě přešly ze třídy dětí do juniorů a hned na své první soutěži překvapily výborným výsledkem,“ vysvětluje Štěpánková.

Libereckému Taktu budou velkými soupeři tanečníci z pořádající školy X Dance, která také posílá do boje své svěřence. „Vystoupíme v hip hop i dance kategorii. Svá čísla předvedou hlavně děti,“ uvedla Drbohlav. Do soutěže promluví také tanečníci z liberecké skupiny A styl, kteří se do Jablonce také chystají.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.