Lídr Radiohead experimentuje. Nové album vydal pouze na BitTorrentu | E15.cz

Lídr Radiohead experimentuje. Nové album vydal pouze na BitTorrentu

Lídr Radiohead experimentuje. Nové album vydal pouze na BitTorrentu
Thom Yorke z Radiohead
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: radioedit via Flickr

pav

Lídr britské rockové skupiny Radiohead Thom Yorke v pátek překvapivě vydal nové sólové album, které nabízí jen placeným stažením na internetu. Na portálu BitTorrent je jeho nová kolekce písní k dostání za šest dolarů (130 Kč). Jde o nový způsob, jak řešit příjmy, což by podle něj mohl prospět všem hudebníkům.

„Zkouším něco nového. Nevím, jak to dopadne. Ale tak to je,“ uvedl Yorke v oznámení o svém druhém sólovém počinu nazvaném Tomorrow's Modern Boxes, z něhož cituje agentura AFP.

Fanoušci najdou na albu typický zvuk jeho domovské kapely Radiohead. Hlavní originalita ale spočívá ve způsobu, jakým Yorke nové album vydává. Rozhodl se ho totiž dát lidem k dispozici bez jakéhokoli zprostředkovatele. Věří, že by přímým prodejem na internetu mohli lépe přijít k penězům i další umělci, kteří si stěžují na nízké příjmy z autorských práv.

Toto novátorské vydání se objevuje jen několik týdnu poté, co irská skupina U2 zvolila jinou cestu - vydala své zatím poslední album Songs of Innocence zdarma na iTunes v rámci reklamní akce pořádané americkou firmou Apple.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!