Má Frýdek nejhezčí nádraží? | E15.cz

Má Frýdek nejhezčí nádraží?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nádražní budova ve Frýdku-Místku je ve finále soutěže o nejkrásnější nádraží.

Nádraží ve Frýdku-Místku vybrala porota projektu Vlídná nádraží mezi deset nejzajímavějších železničních budov v republice. Frýdecké nádraží se probojovalo mezi elitní desítku jako jediné z Moravskoslezského kraje. O nejkrásnějším nádraží mohou lidé rozhodovat do 10. června. Vítěz bude vyhlášen o osm dní později. Letos se koná už třetí ročník soutěže. Titulem se zatím mohou pochlubit nádraží v Trutnově a Ostroměři.
Budova pochází z roku 1889. Od dubna 2001 do konce roku 2004 probíhala oprava, která stála třicet milionů korun. Zřízení ČDcentra přineslo cestujícím nové služby, jako jsou prodej jízdenek MHD Ostrava, upomínkových předmětů nebo rezervace jízdních kol. Podle tiskové mluvčí Kateřiny Šubové neuvažují České dráhy o dalším rozšiřování služeb.
Opravené nádraží se líbí i cestujícím. „Budova je hezky opravená. Služby se zlepšily. Bezdomovci mě neobtěžují jako dříve. Ale restaurace dělá nádraží ostudu,“ stěžuje si pravidelná cestující. Mluvčí tvrdí, že restaurace je zařazena do projektu, jehož cílem je zlepšení služeb.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.