Meizu M9 v ČR: Android a displej jemný jako iPhone | E15.cz

Meizu M9 v ČR: Android a displej jemný jako iPhone

Meizu M9
Meizu M9
• 
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Značce Meizu se podařilo dohnat iPhone v jemnosti displeje. Pracuje však s Androidem a nyní Meizu M9 dostanete oficiální cestou v ČR.

V českých prodejnách se ještě před Vánocemi objeví nový smartphone s čínskými kořeny. Jmenuje se Meizu M9 a pozorní čtenáři o něm první informace mohli načerpat už před půldruhým rokem. Tehdy nám specifikace Meizu mohly připadat jako sci-fi, v kontextu dnešních smartphonů je to už model se standardním výkonem.

Mimo elegantního designu s lesklým tělem z tvrzeného plastu se M9 vyznačuje také ultrajemným rozlišením displeje 640 × 960 bodů na úhlopříčce 3,5 palce. To je stejná hodnota, kterou se může pochlubit počínaje čtvrtou generací iPhone. Na rozdíl od legendárního telefonu Applu a jeho IPS displeje je panel Meizu typu ASV TFT, což je LCD s vylepšenými pozorovacími úhly. Do svých telefonů jej montuje například japonský Sharp. Displej Meizu podporuje multitouch a jeho skleněný povrch Gorilla Glass je odolný proti mechanickému poškození.

Dotykový displej spolu se dvěma senzorovými a jedním mechanickým tlačítkem zajišťuje obsluhu veškerých funkcí telefonu. Děje se tak prostřednictvím operačního systému Android. Meizu zde nezaspalo ve vývoji a poskytuje verzi 2.3.5 Gingerbread se slíbeným upgradem na Ice Cream Sandwich během prvního čtvrtletí 2012. Nad systémem je instalovaná vlastní grafická nadstavba Meizu Mobile. Dovozce absolvoval několikaměsíční testování a ladění firmwaru v sítích českých operátorů, telefon bude pracovat jak v GSM pásmu, tak i v sítích 3G.

Foťák bez blesku

Meizu M9 je jednojádrový smartphone s frekvencí procesoru 1GHz a grafickým akcelerátorem Power VR SGX 540. Operační paměť má hodnotu 512 MB, stejně velká je také ROM. Uvnitř telefonu se nachází slot pro paměťové karty microSDHC, díky nimž lze paměť telefonu rozšířit o dalších až 32 GB. Mobil se bude nabíjet přes miniUSB 2.0 rozhraní, sluchátka připojíte přes standardní 3,5mm jack. Použitý Li-Pol akumulátor nabízí kapacitu 1370 mAh.

Na zadní straně telefonu je umístěn fotoaparát s automatickým ostřením a 5Mpx rozlišením. Blesk nebo dioda k přisvícení bohužel chybí. Foťák může fungovat také jako kamera, zvládne natočit HD videa v rozlišení 720p. Uživatelé kladoucí důraz na multimédia ocení bohatou sbírku podporovaných formátů audia, videa i obrázků, včetně AVI nebo MKV. Výbavu smartphonu uzavírá Wi-Fi ve standardu 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 a GPS s asistovaným startem.

Meizu M9

Meizu M9 chce zájemce oslovit cenou, která v případě varianty s 8GB microSD kartou bude činit 9 tisíc korun, u 16GB verze potom 9 500 korun. Trh s Androidy je však hodně nasycen, a tak za podobnou nebo i nižší cenu koupíte srovnatelné produkty zavedených výrobců, například Sony Ericsson Xperia Ray, Neo, Arc (S), Samsung Galaxy W nebo třeba LG Optimus Black. Pouze Meizu M9 však nabídne takto jemný displej.

Parametry Autor:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video