Metrostav chce začít příští rok stavět nové sídlo firmy | E15.cz

Metrostav chce začít příští rok stavět nové sídlo firmy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Metrostav chce začít na začátku příštího roku na pražské Palmovce vedle svého současného sídla stavět nové. Metrostav do něj chce sestěhovat všechny divize společnosti a investici do výstavby odhaduje na zhruba 500 milionů korun. Informoval o tom ředitel realizace projektů dceřiné společnosti Metrostav Development Roman Čihák. V této lokalitě se chystá i další výstavba a radnice Prahy 8 by ji chtěla koordinovat. Sestavila proto poradní sbor, který se poprvé sešel.

„Už máme územní rozhodnutí a zpracovanou dokumentaci pro stavební povolení, které bychom chtěli mít do konce roku. Předpokládáme, že v lednu bychom začali vlastní výstavbu,“ řekl Čihák. Zahájení stavby by ale mohly oddálit průzkumy archeologů, v místě totiž v minulosti bylo židovské město.

Autorem návrhu nového sídla Metrostavu je stejně jako u dosavadní centrály architekt Josef Pleskot a jeho AP atelier. Sídlo tvoří tři propojené budovy s oblými rohy. Sídlo bude mít asi 17 tisíc metrů čtverečních hrubé nadzemní podlažní plochy, ve dvou podzemních podlažích bude parkoviště pro 180 aut. Do nového sídla se podle Čiháka přestěhuje současná centrála a všechny divize společnosti. V původním objektu bude mít sídlo společnost Subterra, jejímž stoprocentním vlastníkem Metrostav je.

Metrostav ke stěhování podle Čiháka vedou mimo jiné ekonomické důvody. Některé divize nyní sídlí v pronajatých objektech, ostatní budovy Metrostav prodá. Už v létě nabídl k prodeji starší kancelářské budovy v Holešovicích, Libni a Hloubětíně. Stavební firma podmínila prodej tím, že v prodaných budovách bude moci sídlit až do roku 2013. Do té doby chce mít nové sídlo hotové. Metrostav v této lokalitě plánuje i další administrativní výstavbu. Na Palmovce by měla vyrůst také nová radnice Prahy 8 s obchodním centrem, kterou rovněž navrhl architekt Pleskot. Rozsáhlá výstavba, za kterou stojí především společnost Sekyra Group, se chystá rovněž na nedalekém Rohanském ostrově. Vedení Prahy 8 by rádo všechny developerské projekty koordinovalo. Sestavilo proto poradní sbor, který by se měl plánovanými projekty zabývat. Budou v něm zástupci radnice, architekti, odborníci na dopravu a zástupci developerů. První setkání se konalo dnes v Libeňském zámečku. „V Praze 8 je hodně míst, které čeká rozvoj. Každý projekt musí být přínosem pro okolní území a musí jej posunout dopředu,“ uvedl starosta Prahy 8 Jiří Janků (ODS).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video