Hawking - podívejte se na fotografie z fyzikova dětství | E15.cz

Mladý Stephen Hawking: Podívejte se na téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika

Fotografie
Fotografie
• 
ZDROJ: internal

pos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve středu 14. března zemřel jeden z nejuznávanějších vědců, britský teoretický fyzik Stephen Hawking. Za svůj život publikoval řadu odborníky oceňovaných teoretických prací. Přestože nikdy nedostal Nobelovu cenu, byl nejspíš i jedním z nejznámějších vědců. Své dětství strávil v univerzitním Oxfordu, odkud je i většina následujících fotografií.

Stephen Hawking se narodil 8. ledna 1942 Frankovi a Isobel Hawkingovým. Původním přáním otce, který se sám věnoval výzkumu tropických chorob, bylo, aby se lékařství věnoval i jeho syn. Mladého Hawkinga však spíše zajímala matematika, fyzika a chemie.

Stephen Hawking byl původně přijat na Oxfordskou univerzitu, kde dostal i stipendium, na škole však nebylo možné studovat matematiku, věnoval se tedy fyzice a stal se jedním z nejnadanějších studentů.

Nejvíce ze všech oborů si však přál studovat kosmologii. V roce 1962 úspěšně složil zkoušku na univerzitu v Cambridge. Jak vypadalo dětství a mládí slavného vědce, se podívejte v galerii.

Článek vyšel na webu Reflex.cz >>>

Autor: pos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.