Multi Development prodal obchodní centra v Ostravě a Ústí nad Labem | E15.cz

Multi Development prodal obchodní centra v Ostravě a Ústí nad Labem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost Multi Development prodala obchodní centra Nová Karolina v Ostravě a Forum Ústí nad Labem. Za 300 milionů eur (zhruba 7,35 miliardy korun) je získal společný podnik retailového fondu Meyer Bergman European Retail Partners I (MBERP) a Healthcare of Ontario Pension Plan (HOOPP). Jde o dosud největší letošní realitní investici na českém trhu, napsal server E15.

„Multi Development se už před pěti lety rozhodl soustředit na rozvoj nejlepších lokalit ve velkých městech v České republice. Na této transakci vidíme, že se naše strategie vyplácí,“ uvedl generální ředitel Multi Development pro střední Evropu Ronald Dasbach. „S partnery této transakce chceme spolupracovat i na dalších obchodech v Evropě,“ dodal Dasbach.

Dokončení obchodního centra Nová Karolina se plánuje na jaro příštího roku. Podle developera je nyní pronajato 85 procent obchodních ploch, celkem nákupní centrum nabídne téměř 60 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných prostor, napsal server. Forum Ústí nad Labem o celkové ploše 27 tisíc metrů čtverečních Multi Development dokončil před dvěma lety. Letos v létě Multi Development prodal zbývající podíl obchodního centra Forum Liberec společnosti Tesco Stores, která už do té doby vlastnila polovinu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video