Na veřejné hřiště je vstup zakázán | e15.cz

Na veřejné hřiště je vstup zakázán

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pardubicím chybějí moderní sportovní areály. Jediné dva, které ve městě jsou, bývají většinu času zavřené.

Pardubičtí sportovci si zrovna vyskakovat nemohou. Moderních areálů je tu tolik, co prstů na ruce nešikovného truhláře. Dva areály by sice snesly přísnější kritický pohled, pro sportovce jsou ovšem těžko dostupné. Přesto mají status veřejného hřiště a peníze na jejich vybudování šly převážně z městské kasy.

„Nové hřiště na Dukle jsme museli oplotit a uzavřít. Pro veřejnost je přístupné pouze odpoledne, ale otevíráme ho až po předchozí objednávce,“ vysvětluje starosta městského obvodu Dukla Jaroslav Kňava.

Přístup na nejmodernější hřiště v Pardubicích je tak pro sportovce značně omezený. Absurditou je navíc zákaz hraní fotbalu pro osoby starší deseti let. „Lidé z okolních domů si stěžovali na hluk. Chtěli, abychom hřiště odstranili úplně, tohle je kompromis,“ vysvětluje Kňava.

Podobná situace je i u Základní školy Prodloužená v Polabinách. Uprostřed chátrajícího sportovního areálu sice stojí nové a krásné hokejbalové hřiště, ovšem s cedulí vstup zakázán. „Mohli by nám tam zničit třeba reklamy na mantinelech,“ vysvětluje předseda místního hokejbalového oddílu Radek Ježek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video