Náš finanční systém se stane terčem zahraničních kyberútoků, tvrdí ruská kontrarozvědka | e15.cz

Náš finanční systém se stane terčem zahraničních kyberútoků, tvrdí ruská kontrarozvědka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zahraniční zpravodajské služby se chystají s pomocí kybernetických útoků destabilizovat ruský finanční systém. Informovala o tom dnes ruská kontrarozvědka FSB. Centrála, odkud se útoky údajně mají řídit, se nachází v Nizozemsku a patří ukrajinské společnosti BlazingFast, uvedl server ruského listu Kommersant.

Ukrajinská firma potvrdila, že v Nizozemsku klienty má, a slíbila, že informace o údajných plánovaných útocích nechá prověřit.

"Máme převážně zahraniční zákazníky a jen málo ruských nebo ukrajinských klientů. Ano, máme (zákazníky) v Nizozemsku. Protože se tato informace již někde předtím objevila, začneme teď záležitost urychleně prověřovat," sdělila firma ruské agentuře RIA Novosti.

Sérii útoků prý chystají cizí tajné služby v pondělí. Doprovázet je chtějí hromadným rozesíláním SMS zpráv a provokativními příspěvky na sociálních sítích o kolapsu finančního systému Ruska. Zaútočit plánují na desítky ruských měst, informoval Kommersant.

FSB uvedla, že ve spolupráci s ruskou centrální bankou chystá opatření, aby útoky odvrátila.

Za devět měsíců letošního roku přišlo Rusko kvůli útokům na servery finančních společností o téměř pět miliard rublů (skoro dvě miliardy korun), napsal Kommersant. Potrestat pachatele se ale prý daří jen velmi zřídka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video