Nasněžilo, silnice v horách jsou špatně sjízdné | E15.cz

Nasněžilo, silnice v horách jsou špatně sjízdné

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Husté sněžení přišlo na Liberecko spolu s dnešním dnem. Zatímco v noci se objevily jen přeháňky, za celé dopoledne už napadlo několik centimetrů sněhové pokrývky.

Meteorologové předpovídají sněžení až do čtvrtka. V Jizerských horách má napadnout až sedmdesát centimetrů sněhu. Nebezpečím navíc může být i silný vítr, který má foukat a hrozí pád větví a stromů nebo i výpadky elektřiny.
Už dopoledne se začaly objevovat problémy v dopravě. Na silnici mezi Kořenovem a Harrachovem uvízly kamiony. „Úsek směrem na Harrachov bude pro řidiče špatně sjízdní, pokud bude i nadále chumelit. I například na Palackého ulici v centru Jablonce právě leží dva až tři centimetry sněhu. Není tedy vhodné vůbec vyjíždět na letních pneumatikách,“ varovala před polednem mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Dopoledne se v Lučanech nad Nisou převrátil jeřáb a odstraňování následků této nehody stále trvá. Nehoda dvou osobních aut se stala krátce před šestou hodinou večerní ve Smržovce, v zatáčce u kovárny.
Špatně sjízdný úsek silnice, v délce téměř šesti kilometrů, je kvůli uježděnému sněhu v Harrachově. Podle informací policie je i od Mýta v Harrachově, na silnici číslo I/14 ve směru do Polska, vrstva uježděného sněhu. Stejná situace je i na Benecku.

Upozornění:

Až do středeční půlnoci by podle informací Policie ČR měli počítat se shoršenou sjízdností řidiči na silnicích v obcích Kořenov okres Jablonec nad Nisou, Harrachov okres Semily, Desná, Tanvald, Smržovka, Lučany nad Nisou a Jablonec nad Nisou. Na celém Jablonecku, ve výškách nad 500 m.n.m., leží na silnicích sníh, délka 24km; celý okr. Jablonec nad Nisou - nad 500 m n.m. sníh na vozovce; uježděný sníh a jsou sjízdné pouze se zimní výbavou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.