Nejhezčí interiér mají v Jinonicích. Prohlédněte si vítěze soutěže Interiér roku | E15.cz

Nejhezčí interiér mají v Jinonicích. Prohlédněte si vítěze soutěže Interiér roku

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tradiční architektonickou soutěž Interiér roku vyhrál projekt Dům s vlašským krovem v pražských Jinonicích archtitektů Barbory Weinzettlové, Jiřího Weinzettla a Veroniky Indrové ze studia Atelier 111. 

Vyhlášení pátého ročníku soutěže Interiér roku se mělo uskutečnit již v březnu, ale z důvodu pandemie bylo přesunuto. Osmnáctičlenná mezinárodní porota na vítězném projektu ocenila zejména řešení stísněné situace, respektování genia loci a formální čistotu i praktičnost interiéru a maximální zachování soukromí majitelů.

„V předchozích ročnících uběhlo vždy jen několik týdnů mezi zasedáním poroty a vyhlášením výsledků, tentokrát se však zmíněná pauza protáhla z důvodu nouzového stavu a pandemie koronaviru na dlouhé měsíce. Samotná příprava byla napínavá. V absolutně turbulentní době pravidel, která se mění téměř po hodinách, ze všeho nejvíc připomínala ruskou ruletu,“ říká ředitel soutěže Petr Tschakert.

Odborná porota vybírala z 218 interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů, což je největší počet přihlášených v historii soutěže.

Podívejte se na vítězné realizace jednotlivých kategorií:

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video