Peter Sagan. Hvězda slovenské cyklistiky si za sezonu přijde na 150 milionů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Nejlépe placeným cyklistou světa je slovenský terminátor Peter Sagan. Za sezonu má 150 milionů

snk, ČTK

Za rok 5,5 milionu eur, v přepočtu 150 milionů korun. Tolik by měla slovenskému siničnímu cyklistovi Peteru Saganovi zaručovat smlouva na letošní právě (ne)probíhající sezonu u německého týmu Bora-Hansgrohe. Pohled na výdělek třicetiletého mistra světa z let 2015-2017 a také dalších nejlépe honorovaných cyklistů přinesl web cyclingnews.com.

Cyclingnews.com analyzuje data od svých zdrojů, opírá se také o informace francouzského deníku L'Équipe. Konkrétní smlouvy v cyklistice oproti některým jiným sportům nebývají zveřejňovány.

Za Saganem, jemuž se pro jeho sílu a nezdolnost přezdívá terminátor je čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome (4,5 milionu eur). Za Britem následuje jeho krajan a kolega z týmu Ineos Geraint Thomas (3,5). Další hvězda Ineosu, loňský vítěz "Staré dámy" Egan Bernal z Kolumbie, je pátý (2,7). Čtvrtý v pořadí je Ital Vincenzo Nibali ze stáje Trek-Segafredo s rovnými třemi miliony eur.

V desítce jsou ještě dva další cyklisté Ineosu: sedmý Polák Michal Kwiatkovski (2,5) a desátý loňský vítěz Gira d'Italia Richard Carapaz z Ekvádoru (2,1). Tým Ineos, bývalý Sky, měl podle L'Équipe na tuto sezonu rozpočet 45 milionů eur (1,23 miliardy korun).

Letošní cyklistická sezona byla kvůli pandemii koronaviru přerušena hned na začátku a pauza bude trvat minimálně do konce července. Mezinárodní cyklistická unie připravila na léto a podzim aktualizovaný kalendář, v jehož rámci by se měla odjet většina velkých závodů odložených po vypuknutí globální zdravotní krize, včetně nejslavnější a nejsledovanější Tour de France. 

I tak ale bude kalendář ve své kompletní šíři zásadně redukován a je otázkou, zda cyklisté budou oprávněni nasmluvněné částky obdržet. Bude záležet na konkrétních jednotlivých kontraktech. 

Autor: snk, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!