Nejlepší restaurace na MFF v Karlových Varech: Kam vyrazit na dobré jídlo?

Le Marche

Le Marche Zdroj: JItka Faktorová

480 Napoletana
La hospoda
Lékarna
Sabor
Tusculum
33
Fotogalerie

Každý rok se během karlovarského filmového festivalu objeví řada pop-up restaurací, jejichž nabídka stojí za ochutnání. Stejnou pozornost si ale zaslouží i místní podniky. Pravda, do legendárního Becher’s Baru se během festivalu nedostanete. Je proto lepší navštívit Campari Lounge nebo si naplánovat cestu jindy, až nebude obsazen filmovými hvězdami. Doporučíme vám však další gastronomické záchytné body festivalového města. 

Meat & Bone Steakhouse

Grandhotel Pupp je během festivalu zcela zarezervovaný pro pořadatele a jejich hosty. Když ale vyrazíte do Meat & Bone Steakhousu, budete mít na proslulý hotel aspoň krásný výhled. Může se však stát, že vás nakonec více zaujme místní nabídka. Restaurace se zaměřuje na steaky, které připravuje z masa plemene aberdeen angus. To je díky svému mramorování křehké, šťavnaté a chutné. Vedle anguského skotu se na menu objevují také speciální masa jako wagyu, USDA Prime nebo wolowina. K řádně upravenému steaku se nejlépe hodí víno – i toho zde mají dostatek. Vinný lístek obsahuje vína z Francie, Chile a dalších zemí. 

Lékárna by City Roasters

Káva a vydatná snídaně jsou ideálním startem do každého dne. V Karlových Varech se vám o něj postarají v kavárně Lékárna provozované pražírnou City Roasters. Máte tedy jistotu, že káva bude čerstvá a správně upražená. Snídaňovou klasikou jsou míchaná vejce, zde podávaná na opečeném chlebu. Nápis u vstupu do podniku hlásá Coffee & Bowls a skutečně – v obědové nabídce je několik variant oblíbených naplněných mís. A něco sladkého ke kávě se tu jistě také najde. 

LékarnaLékarna|Foto archív

Sabor Mediterraneo / 480° Pizzeria Napoletana

Máte chuť na tapas, nebo pizzu? Zde vám naservírují obojí pod jednou střechou. Obě restaurace sdílejí stejnou adresu, nicméně vchod má každá jinde. Z ulice Moskevská vejdete do Sabor Mediterraneo s pestrou nabídkou tapas, pintxos a dalších pokrmů připravovaných podle tradičních španělských receptur. Pokud zvolíte vchod z náměstí Dr. M. Horákové, přivítá vás vůně pizzy čerstvě vytažené z pece. Nachystají vám tu pravou neapolskou, s nadýchanými okraji. Volit lze ze tří kategorií: classiche, speciale a gourmet. 

480 Napoletana480 Napoletana|Foto archív

La Hospoda

Tady vám připraví tradiční pokrmy české kuchyně v moderním pojetí – od svíčkové přes pečený bůček až po smažák, který tu servírují v housce. A k tomu si dejte půllitr oroseného piva. Správně ošetřeného a načepovaného. La Hospoda je totiž současně regionálním školicím střediskem pivovaru Plzeňský Prazdroj. Tady bude hladinka vždy jako křen. Původně zde bývala restaurace Luna provozovaná místní gastronomickou školou. Spolupráci se studenty navázal i nový provozovatel, a tak mimo jiné můžete povzbudit mladé talenty. 

La hospodaLa hospoda|Foto archív

Tusculum

Pokud budete chtít uniknout z festivalového epicentra a užít si chvíli klidu, zavítejte do čajovny a restaurace Tusculum. Podnik nabízí příjemné prostředí, pohodlí, klid a uvolněnou atmosféru všem, kdo hledají odpočinek. Místní kuchyně je lokální a sezonní. Jisté však je, že veškerá zelenina pochází z vlastní biofarmy v Počernech a Mírové u Karlových Varů. Podnik odtud odebírá také hovězí a telecí, další maso získává od prověřených lokálních farmářů. Jednotlivé pokrmy si můžete vychutnat buď samostatně, nebo zvolit degustační menu. Aktuálně v nabídce nejvíce zaujme sezonní chřest, králičí roláda či jehněčí kotlety s omáčkou z medvědího česneku.

Le Marché

Restaurace Le Marché překvapuje své hosty novým menu každý den. Zdejší kuchyně staví na sezonnosti a práci s čerstvými surovinami. Neustále tak vznikají nové pokrmy, podle toho, co šéfkuchař Jan Krajč zrovna objeví u dodavatelů a na trhu. Odtud ostatně vzešel i název podniku – Le Marché znamená francouzsky trh. Podnik připravuje večeře formou degustačních menu o třech či šesti chodech, objednat si lze také VIP degustační menu šéfkuchaře s několika chody, které kuchaři připraví speciálně pro vás. Lákat na konkrétní pokrmy u tohoto koncept restaurantu nelze, jarně-letní sezona se však nese ve znamení chřestu, mladé zeleniny nebo čerstvých bylinek.

Le MarcheLe Marche|JItka Faktorová

Restaurant Paris

Součástí karlovarského hotelu Imperial je několik gastronomických konceptů včetně zážitkového Restaurant Paris. Inspirace Francií se nezapře v samotném názvu restaurace ani jejím interiéru. Kuchyně je kombinací francouzské a české, které k sobě ostatně mají velmi blízko, s přesahem do té mezinárodní. Na menu tedy najdete jak (ne)tradiční hovězí svíčkovou, tak chobotnici na grilu podávanou s risottem. V nabídce zaujmou též bezmasé pokrmy, například uzené grenaille s cibulovou espumou a fava fazolemi. Na dezert a kávu se pak přesuňte do dalšího z hotelových konceptů, Café Vienna, kde se zastavil čas. Interiér věrně napodobuje vzhled původní kavárny z roku 1912.

Restaurant ParisRestaurant Paris|Foto archív

Kazoku

Zážitkem se může stát i návštěva asijského bistra. Kazoku nabízí průřez asijskou gastronomií, od thajské polévky tom kha gai přes vietnamské pho xao a korejský bibimbap až po japonské tonkatsu nebo sushi. Šíře menu a jeho záběr skrze celou Asii jsou obdivuhodné, vaši pozornost bychom však chtěli nasměrovat k možnosti vyzkoušet zde korejské BBQ či hot-pot. V obou případech před vás obsluha postaví jednotlivé suroviny, o jejichž úpravu ve finální pokrm se postaráte vy sami. Gril nebo hrnec s vývarem se obvykle nachází uprostřed stolu, v obou případech se počítá s více strávníky. Z jídla se tak stává společenská událost.

KazokuKazoku|Foto archív