Německé sdružení: Za dva roky nabídne internet 80 procent aut | E15.cz

Německé sdružení: Za dva roky nabídne internet 80 procent aut

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro E15

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Internetové připojení by se již brzy mělo stát běžnou součástí automobilů. Prezident německého sdružení automobilového průmyslu VDA Matthias Wissmann předpokládá, že do roku 2016 bude připojení k internetu nabízet 80 procent nových vozů.

Propojení aut s internetem považuje šéf VDA za „revoluci“ v automobilovém průmyslu. Výrobci automobilů do připojení vozů k internetu v příštích letech investují 16 až 18 miliard eur, odhaduje šéf VDA.

V současnosti podle Wissmanna disponuje připojením k internetu zhruba 20 procent nových automobilů. Vozy by spolu mohly prostřednictvím internetu komunikovat, což může přispět ke snížení počtu dopravních nehod a omezení kolon na silnicích. Kromě toho by mohly vozy komunikovat s centry po spolujízdu či dispečinky taxislužeb.

Wissmann rovněž předpověděl, že již v roce 2020 bude rozšířené „vysoce automatizované“ řízení automobilů, umožňující například jízdu bez řidiče v zácpě. Později počítá i s rozšířením plně automatických vozidel, která již delší dobu vyvíjí například internetová společnost Google.

Objem trhu s díly pro připojení aut k internetu a navázanými službami zvýší z nynějších 30 miliard eur za rok na 170 miliard eur v roce 2020, vyplývá z nedávné analýzy poradenské společnosti McKinsey.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video