NHL začne, vedení soutěže se s hokejisty nakonec dohodlo | E15.cz

NHL začne, vedení soutěže se s hokejisty nakonec dohodlo

NHL začne, vedení soutěže se s hokejisty nakonec dohodlo
Poslední Stanley Cup vydobyli Boston Bruins, když se jako vítězové východní konference úspěšně střetli ve finálové sérii s vítězi konference západní, Vancouver Canucks. Možná už od příští sezony ale může být vše jinak.
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Podle kanadské televize TSN se NHL a hráčská asociace NHLPA po celonočním jednání v New Yorku dohodly na principech kolektivní smlouvy. Datum začátku zkrácené sezony zámořské hokejové ligy zatím nebylo stanoveno.

Během příštích dnů za pomoci právníků vznikne finální znění smlouvy a obě strany by ji následně měly ratifikovat. Na tom závisí i start soutěže a počet zápasů, které každý tým v základní části odehraje; těch by mělo být 48 až 50.

Skončit by tak mělo i angažmá třinácti hokejistů z NHL v české extralize včetně největší hvězdy Jaromíra Jágra v Kladně, další tři hrají v českém týmu Kontinentální ligy Lev Praha. Není jisté, zda hokejisté se smlouvami v zámořských klubech nastoupí k dnešním zápasům.

Podle komisionáře NHL Garyho Bettmana se musí začít hrát nejpozději 19. ledna. Liga zatím oficiálně zrušila program do 14. ledna.

Na Manhattanu se začalo jednat v sobotu po poledni za účasti federálního prostředníka. Po šestnáctihodinových rozhovorech oznámil zdroj TSN dohodu. NHL byla ve výluce od 15. září, minulé výluce padla za oběť celá sezona 2004/05.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!