Nizozemský thriller využije v kině mobily jako "druhou obrazovku" | E15.cz

Nizozemský thriller využije v kině mobily jako "druhou obrazovku"

ČTK

Share on Facebook Messenger
S novátorským nápadem přichází nizozemský thriller App. Film o záhadné osobní aplikaci, která má uživatelům mobilních telefonů pomáhat, ale obrátí se proti nim, od diváků vůbec poprvé vyžaduje, aby si v kině zapnuli chytré telefony, na nichž uvidí další části filmu.

Ve filmu zlovolná aplikace Iris - což je shodou okolností jméno osobního asistenta v iPhonech firmy Apple Siri napsané pozpátku - přebere kontrolu nad chytrým telefonem hrdinky, jednadvacetileté studentky psychologie Anny.

„Chtěli jsme udělat film o mobilních telefonech, o tom, jak se technologie může obrátit proti nám,“ řekl agentuře AFP Edvard van 't Wout z produkční společnosti 2CFilm během středečního promítání pro tisk. Je to podle něj poprvé, co bude v kinech využita technologie „druhé obrazovky“.

Film proto začíná tradiční žádostí kin - jen naopak - když návštěvníky prosí, aby si „laskavě zapnuli své mobilní telefony“. Nápad, který za tím stojí, je prostý: diváci si stáhnou aplikaci do svých chytrých telefonů nebo tabletů a v kině ji spustí. Filmový obsah v rámci aplikace pak v určitých místech filmu spouští pro lidské ucho neslyšitelné signály v soundtracku snímku. Divákům se začnou na displeji telefonu objevovat němé části zápletky, jako jsou textové zprávy mezi hrdinkou a její nejlepší kamarádkou, novinová zpráva o sebevraždě na plátně nebo to, co sama hrdinka vidí na svém telefonu.

Diváci bez mobilu "o kus přijdou"

Thriller, který je přístupný od dvanácti let, se dá sledovat i bez mobilu, ale pak „o kus přijdete“, upozornil režisér Bobby Boermans. Podle jeho slov byla tvorba filmu tak trochu jako psaní dvou scénářů. Některé pasáže na plátně byly úmyslně protaženy, aby diváci měli dost času vstřebat informace z malého displeje, než znovu zvednou oči k plátnu.

V Nizozemsku bude mít film premiéru 4. dubna. Pro zahraniční trh se chystá dabing do angličtiny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.