Nokia C2-05 a X2-05: pohrobci starého značení | E15.cz

Nokia C2-05 a X2-05: pohrobci starého značení

Microsoft prý koupí Nokii za 19 miliard dolarů, ta to ale vyvrací
Microsoft prý koupí Nokii za 19 miliard dolarů, ta to ale vyvrací
• 
Nokia uvede ještě před Vánocemi do prodeje dva levné telefony Series 40. Nečekejte žádné překvapení, jen co možná nejnižší cenu.

Nokia představila dvojici nových mobilů bez otevřeného systému, pracující s platformou Series 40. Obě novinky vycházejí z již existujících modelů a možná proto Nokia v obou případech ještě setrvala u starého systému značení s písmenem a trojicí číslic. Novinky značí C2-05 a X2-05. Ohlášené nové modely se Symbianem přitom už písmeno v názvu neobsahují.

Jde opět o jednoduché telefony, které mají oslovit hlavně mladší generaci méně náročných uživatelů v méně mobilně rozvinutých zemích. Společný oběma novinkám je internetový prohlížeč Nokia Browser (dříve představený jako Ovi Browser), jenž díky zpracování a komprimaci stránek na vlastním serveru šetří přenesená data.

Nokia C2-05: vysouvání s barvičkami

První ze dvou novinek je po vzoru svých předchůdců C2-02 a C2-03 vysouvací konstrukce. Chybí však možnost ovládání na dotykovém displeji, telefon tedy nepatří do rodiny Touch & Type. Tím se ušetřilo na výrobních nákladech a mobil se může prodávat levněji. Vedle prohlížeče nabídne i přístup do obchodu s aplikacemi Nokia Store, vzhledem k omezení na platformu Java ale půjde spíše o jednoduché hry a tapety. Nezapomnělo se ani na podporu multimédií včetně přehrávání MP3 a MP4 souborů či FM rádio.

Nokia C2-05 Autor:
Nokia C2-05

Z pohledu hardwarové výbavy telefon nabídne pouze dvoupalcový nedotykový displej s rozlišením 240 × 320 bodů a schopností zobrazit 65 tisíc barev. Pro telefonování jsou podporována pásma 900/1 800 MHz, resp. 850/1 900 MHz. Ve výbavě dále najdeme VGA fotoaparát, microUSB, Bluetooth či podporu paměťových karet microSD do 32 GB. Součástí standardní výbavy také má být stereo headset.

Novinka má rozměry 99,4 × 47,8 × 16,3 mm a hmotnost těsně pod 100 gramů. Nokia C2-05 bude dostupná ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, hlavním odbytištěm telefonu bude Čína. Koncová cena by po přepočtu neměla přesáhnout 1 500 korun, na výběr bude z několika barevných variant, např. růžovo-černá nebo modro-černá.

Představení telefonu

Nokia X2-05: na hudbu levně

Také Nokia X2-05 má svého předchůdce v podobě hudebního modelu X2-00, ale i úplně základní řady X1. Jde tedy o telefon klasické konstrukce s mírně prohnutými zády do vaničkovitého tvaru. Vedle prohlížeče Nokia Browser a přístupu na obchod Nokia Store najdeme v telefonu i přednahrané klienty sociálních sítí Facebook a Twitter. Podobně jako jiné telefony z Xseries, je tato novinka zaměřena hlavně na hudbu, proto nechybí hudební přehrávač a FM rádio. Na zadní straně telefonu najdeme jednoduchý VGA fotoaparát.

Nokia X2-05 Autor:
Nokia X2-05

Displej má úhlopříčku 2,2 palce a je nedotykový. Jeho rozlišení činí 240 × 320 bodů a zobrazí 65 tisíc barev. Nevelkou vnitřní paměť lze rozšířit kartami microSD (až 32 GB). Mobil je připraven na komunikaci v pásmech GSM 900/1 800 MHz, konektivitu zastupuje USB nebo Bluetooth.

Nokia X2-05 se dostane na pulty prodejen ještě letos. Na výběr budeme mít černé, stříbrné, bílé a červené barevné provedení. Doporučená koncová cena by neměla přesáhnout 1 400 korun.

Videoprohlídka telefonu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.