Nová španělská značka má ambice stát se dalším Koenigseggem nebo Pagani | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nová španělská značka má ambice stát se dalším Koenigseggem nebo Pagani

Jiří Švamberk - Autorevue.cz

Firma, která se jmenuje DSD Design & Motorsport, představila koncept hybridního hypervozu, který nabídne více než 1000 koní.

Koncept nese označení Boreas a poprvé se představil na letošním 24hodinovém vytrvalostním závodě v Le Mans. Jméno Boreas patří starověkému řeckému bohu, který vládl severnímu větru. Boreas měl mít 12 potoků, což je stejný počet, v jakém vznikne sériová podoba představeného konceptu.

Koenigsegg Regera lak nepotřebuje. Může být čistě karbonový

Pohonnou jednotku tvoří plug-in hybridní ústrojí, které bude schopné udělit vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a maximální rychlost by měla podle vedení společnosti atakovat 380 km/h. Boreas má být schopný jízdy také čistě na elektrický proud, a to do vzdálenosti více než 90 km.

Hyperauto AM-RB 001 ohromí svými čísly: Z 0 na 320 km/h za 10 sekund!

Další podrobnosti zatím nejsou známé, jelikož společnost Boreas zatím nedokončila finální specifikace. Finalizace konceptu by však neměla trvat bůhvíjak dlouhou, protože začátek sériové produkce byl naplánován na počátek letošního prosince.

Pagani Huayra BC: Vznikne jen 20 kusů, každý za 62 milionů

Boreas ovšem není prvním hyperautem z Pyrenejského poloostrova. Tím prvním bylo GTA Spano, který vznikl v několika provedeních. Poslední verzi pohání 925koňový V10 o objemu 8 litrů.

Autor: Jiří Švamberk - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!