Perly od studia BIG. Sjezdovka a spalovna v jednom, dům Lega či kampus „covidové“ univerzity | E15.cz

OBRAZEM: Perly od studia BIG. Sjezdovka a spalovna v jednom, dům Lega či kampus „covidové“ univerzity

snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Univerzita Johnse Hopkinse, která se zviditelnila v poslední době mimo jiné tím, že právě její statistiky nakažených a zemřelých s nemocí COVID-19 uznává svět jako asi nejrelevantnější, bude mít nový kampus. Postaví ho renomované architektonické studio Bjarke Ingels Group, neboli BIG. To má za sebou řadu originálních počinů, na některé z nich se můžete podívat v galerii. Ta obsahuje rekonstrukci klasické budovy ale i představu toho, jak se bude žít a bydlet na Měsíci. 

Studentské centrum jedné z částí Univerzity Johnse Hopkinse v Baltimoru představuje to nejlepší z dílny BIG. Zjednodušeně se o dánském architektovi Bjarke Ingelsovi a jeho týmu dá říct, že pracuje buď s organickými křivkami, nebo bloky. U nejstarší americké vysoké školy, která při sobě přidružila certifikovaný výzkum, kampusu Homewood, který je součástí Univerzity Johnse Hopkinse, půjde o kvádry. Ty se vrší na sobě v podobném designu, jako už dříve BIG předvedlo u své jiné stavby, zážitkového muzea Lega v dánském Billundu.

BIG má za téměř dvě dekády svého fungování na kontě řadu pozoruhodných budov a studio patří k těm nejvyhledávanějším na světě. Vybrané realizace nebo vize posledních let si projděte v galerii. 

Autor: snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video