OBRAZEM: Ve vnitrobloku paláce Savarin vznikla gastronomická zahrada

Zahrada Savarin

Zahrada Savarin Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Zahrada Savarin
Zahrada Savarin
Zahrada Savarin
Zahrada Savarin
Zahrada Savarin
57
Fotogalerie

Barokní palác Savarin v pražské ulici Na Příkopě nově nabízí návštěvníkům posezení u jídla a piva. Jde o krátkodobé oživení lokality před plánovanou rozsáhlou rekonstrukcí. V budoucnu zde vznikne nový projekt Savarin developerské skupiny Crestyl.

Společnost Dejsiprostor oživila prázdné místov centru Prahy. Jedná se o dočasný zahradní projekt s nabídkou piva, drinků a streetfoodového občerstvení v opuštěném vnitroblokovém prostoru původní zahrady paláce Savarin. „Genius loci zde je tak silný, že jsme ho prostě nechtěli nechat jen tak být,“ říká projektový manažer Filip Adámek.

Dejsiprostor přizval ke spolupráci atraktivní gastronomické koncepty Meat Beer, Vinohradský Pivovar, Sushi v Dushi a K8 Cafe. „Společně s našimi gastronomickými partnery tvoříme koncept Zahrady Savarin na koleně, nízkonákladově," dodává Adámek.

V budoucnu na tomto místě developerská společnost Crestyl zrealizuje projekt Savarin renomovaného architekta Thomase Heatherwicka. Ten s odkazem na tradici místních pasáží propojí náměstí s ulicemi Na Příkopě, Jindřiškou a Panskou.

Projekt zahrnuje rekonstrukci stávajících historických budov a vznik nového veřejného prostoru ve vnitrobloku. Tvořit jej budou čtyři na sebe navazující, vzájemně propojené části, z nichž každá bude mít svůj vlastní charakter a způsob využití.