Opel rezignoval na Čínu, záchranu vidí v Rusku | E15.cz

Opel rezignoval na Čínu, záchranu vidí v Rusku

Opel Mokka
Opel Mokka
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ztrátová německá automobilka Opel plánuje expanzi v Rusku. Chce tak kompenzovat slabou poptávku na evropských trzích.

„Rusko má pro Opel velký význam,“ řekl v rozhovoru pro list Bild generální ředitel mateřské společnosti General Motors Dan Akerson. „Za několik málo let by mohl být ruský trh větší než německý,“ dodal. V loňském roce prodal Opel v Rusku více než 80 tisíc automobilů.

Šéf Opelu Karl-Thomas Neumann listu řekl, že automobilka bude pokračovat v posilování exportu poté, co v letošním a loňském roce vstoupila na trhy v Austrálii, Chile, Singapuru a Spojených arabských emirátech. Opel se naopak na rozdíl od dalších automobilek vzdal nadějí na úspěch v Číně. Firma zaspala vhodnou dobu pro vstup na místní trh a dohánění rivalů by si vyžádalo investici sto milionů eur.

Akerson ve středu oznámil, že GM chce do konce roku 2016 do své ztrátové německé divize Opel investovat čtyři miliardy eur (přes 100 miliard korun). Peníze podle něj pomohou Opelu zvýšit podíl na trhu a financovat vývoj 23 nových modelů do roku 2016.

Opel se v minulosti dostal do existenčních problémů a GM chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách. Na konci příštího roku chce uzavřít závod v německém městě Bochum.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video