Osobností FM se stal Milan Hampl

Letošní již 9. ročník Týdne Facility Managementu, každoroční klíčové události českého sdružení IFMA CZ, je minulostí. Konal se celkem na třech místech a přilákal již tradičně více než stovku odborníků z tohoto na českém trhu stále poměrně mladého oboru. Nicméně rostoucí kvalita zejména odborné konference konané v rámci Týdne FM i zájem o účast na ní hovoří o tom, že popularita FM stále roste.

Týden FM se skládá tradičně ze čtyř částí. Tou první je exkurze do nějakého zajímavého objektu se zaměřením na jeho správu. Letos IFMA CZ vybrala jednu z nejatraktivnějších budov v Praze, nedávno dokončený objekt Prague City Tower v Praze 4, který je z velké části zaplněn centrálou Raiffeisenbank. Druhý den se v karlínském hotelu Olympik konala odborná konference se zaměřením na hledání cest ze současné krize.

#####O pracovním prostředí rozhodli sami zaměstnanci

Jedním z nejzajímavějších příspěvků bylo vystoupení zástupce Raiffeisenbank Miroslava Střihavky, který popisoval proces „zabydlování“ budovy Prague City Tower, pro který banka zvolila cestu nemající pravděpodobně na českém trhu obdobu. Vedení Raiffeisenbank totiž dalo možnost všem zaměstnancům této banky, kteří se do nové budovy měli přestěhovat, aby si sami určili, jak bude jejich pracovní prostředí vypadat.

Pokud to bylo jen trochu možné, všechny požadavky se snažilo splnit. Součástí kanceláří v této budově je tedy třeba bar či oddechový prostor s možností sportovního vyžití. Pozornost si jistě zaslouží i připomínka přednášky Ondřeje Štrupa na téma nutnost provádět ve firmách kvalitní audity FM služeb. Magazín Realit bude v příštích číslech informovat o nejzajímavějších přednáškách podrobněji.

#####Vrcholem Týdne FM byla slavnost na Žofíně

Po celodenní konferenci se pak její účastníci sešli v prostorách Žofína na slavnostním večeru spojeném s udílením výročních cen FM AWARDS 2009. Čtyřčlenná komise měla ve všech kategoriích z čeho vybírat. V kategorii Projekt roku zabodovala společnost OKIN GROUP s projektem Integrated Facility Management Solution (dále „IFMS“) a jeho aplikací ve společnosti Philip Morris. V kategorii Osobnost roku ocenila porota Milana Hampla ze společnosti IKA DATA s. r. o. za dlouhodobý přínos oboru FM zejména v oblasti softwarové podpory.

Studentskou prací roku se stala práce Řízení podpůrných činností ve společnosti Odenwald CZ s. r. o. Lucie Klégrové z VŠE Praha. Firma Hein Consulting, s. r. o., získala zvláštní cenu za spuštění rekvalifikačního vzdělávání facility manažera a Novou cenu Talent roku 2009 získala Monika Vondráková. Hlavním partnerem Týdne FM byla letos společnost Alstanet.