Plavecké talenty ukázaly sílu

Mladí opavští plavci úspěšně uzavřeli letní sezonu. Na Štúrovské stovce sbírali medaile.

Opavské plavání má o budoucnost postaráno. Tak to alespoň vypadá z výsledkové listiny mezinárodního turnaje Štúrovská stovka, kde v žákovských kategoriích soupeřilo třiatřicet týmů ze Slovenska, Maďarska, Srbska a České republiky. „Sedmadvacátý ročník závodů byl pro nás vyvrcholením soustředění na Slovensku. Naši žáci si vedli i přes velkou konkurenci výborně,“ bilancuje Vladimír Rypl, předseda opavského Klubu plaveckých sportů. Z početné opavské výpravy zazářil ve slovenských vodách třináctiletý Tomáš Čermák, kterého připravuje Jan Pala. „Tomáš zvítězil ve znakové i kraulové stovce. Zlato si odvezla také Tereza Kadlecová ze stovky prsa,“ vyzdvihuje nejlepší výkony Rypl. I na dalších medailových postech se objevovala jména opavských žáků. „Robert Röholich, který sbírá zkušenosti také na triatlonových tratích, vybojoval stříbro na sto metrů prsa a Jan Sláma v motýlku. Ve stejné disciplíně brala bronz Natálie Gabrielová a přidala další třetí místo na znakové stovce,“ pokračuje Rypl. V dorostencích si kolekci dvou stříbrných a jedné zlaté vybojoval Radek Juroška. „Radek začínal v Opavě, teď ale pokračuje v přípravě v Ostravě. Ve Štúrově byl první na stovce prsa, pro stříbro si pak doplaval v motýlku a v Memoriálu Juraja Junga,“ říká Rypl.

Úspěšné děti

Že opavská družstva mají na to vychovat další závodníky typu úspěšné Adély Solské, dokázali ti nejmenší závodníci. Vůbec nejlepší výkon předvedla na Slovensku teprve osmiletá Zoe Zdražilová, které se podařilo zvítězit na padesátimetrové trati motýlkem i kraulem.
„Mezi svými vrstevníky se prosadily také dvě nejmladší závodnice. Kateřina Hanusková byla třetí na kraulové padesátce. Ve šlépějích svého strýce Jakuba, jenž je dodnes držitelem osmi opavských rekordů, jde Adéla Kracíková, která mezi sedmiletými dětmi zaplavala nejrychleji padesát metrů prsa a na znakové a kraulové padesátce byla druhá,“ informuje Rypl.
Opavskému plavání nedělali ostudu ani ostatní závodníci, kteří se sice na stupně vítězů nepostavili, jejich výkony ale ve výsledcích zdaleka nepropadly. „Do desátého místa se ještě umístili Vojta Sedlák, Jan Černín, Julie Smijová, Klára Hrušková, Kateřina Šmalcová a Lukáš Štejnar. Všichni se postarali o velice úspěšné zakončení letní sezony a doufám, že se jim povede stejně dobře i na podzim,“ uzavírá Rypl.