Po Belmondovi si i Delon užije zasloužený stín Zlaté palmy | E15.cz

Po Belmondovi si i Delon užije zasloužený stín Zlaté palmy

Alain Delon (vpravo) s Jean-Paul Belmondem
Alain Delon (vpravo) s Jean-Paul Belmondem
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský herec Alain Delon se na nacházejícím mezinárodním filmovém festivalu v Cannes dočká zvláštního ocenění své filmové kariéry, sdělilo dnes vedení festivalu. V roce 2011 dostala v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo další legenda francouzského filmu Jean-Paul Belmondo.

Festival, který se uskuteční od 15. do 26. května, vzdá Delonovi hold 25. května. Při té příležitosti pořadatelé promítnou účastníkům restaurovanou verzi kriminálního dramatu V plném slunci režiséra Reného Clémenta z roku 1960, upřesnil předseda festivalu Gilles Jacob.

Role ve snímku V plném slunci znamenala zásadní obrat v Delonově kariéře. Následovaly další jeho úspěšné filmy jako Rocco a jeho bratři, Melodie podzemí, Gepard či Černý tulipán. Delon, který v listopadu oslaví 78. narozeniny, stále natáčí. Například v roce 2008 si zahrál Julia Caesara v komedii Asterix a Olympijské hry.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.