Poděbrady dohrály, ale ne definitivně | E15.cz

Poděbrady dohrály, ale ne definitivně

Aleš Kubelka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Základní část basketbalové ligy končí. Nymburk i Kolín se těší na play-off. Poděbrady ne.

Skvělé, dobré, špatné. Tahle slova nejlíp vystihují aktuální situaci tří celků z Polabí v nejvyšší soutěži basketbalistů, kteří stojí na prahu vyřazovacích bojů.
Nymburk suverénně míří k zisku prvního, a tedy nejvýhodnější místa pro play-off. Ostatně, od obhájce titulu a dlouholetého vládce ligy se nic jiného ani nečekalo. Kolín, už jistý účastník bitev o titul, naplnil cíl, s nímž do soutěže šel. Selhaly jen Poděbrady, které se během sezony marně praly se svým osudem.
Tak nejprve Nymburk. Navzdory značné herní vytíženosti zaviněné porcí zápasů v Eurocupu se úřadující mistr rychle oklepal ze tří porážek ze sklonku roku a do play-off půjde nejspíš z prvního místa. Spanilá jízda k sedmému triumfu v lize však snadná nebude. „Týmy Nového Jičína i Prostějova dobře doplnily soupisku a uvnitř těch mužstev funguje dobrá týmová chemie,“ tvrdí Jiří Zídek, asistent generálního ředitele Nymburka.

Dočkají se v Kolíně polabského derby?

Kolín si účast v bojích o titul pojistil už pět kol před koncem základní části ligy. Skončí nejhůř osmý, což mu stačí. Ve finiši však může atakovat i skvělou šestou příčku. Mělo by to smysl – tým by se ve čtvrtfinále vyhnul favoritovi Nymburku.
„Je nám jedno, na koho narazíme. Týmy z čela tabulky jsou nesmírně kvalitní. My se budeme snažit sehrát v play-off důstojnou roli. Soupeřům nedáme svou kůži lacino,“ uvedl kouč Predrag Benáček.
O několik desítek kilometrů po proudu Labe západněji takový optimismus nepanuje. Nelze se divit. Poděbrady svůj cíl – postup do play-off – ani zdaleka nenaplnily. Ani středeční kolo (skončilo po uzávěrce vydání) na tom nemohlo nic změnit.

Zdecimovaná Karma

„Ambice klubu byly vyšší. Proti tomu však stály častá zranění a změny v kádru,“ řekl kouč Karmy Michal Franěk. Na co naráží? Z kádru během sezony odešli Marek Mužík a Robert Núber, kariéru ukončila basketbalová ikona Pavel Beneš. Dalšími ranami pak byly zranění Luboše Strii a nemoc kanonýra Kevina Thomase. Do spousty zápasů tak Poděbradští nastupovali s handicapem v podobě malého počtu hráčů. „Postavení v tabulce nakonec odpovídá našim reálným možnostem,“ uznal kouč Franěk.
Přesto i v Poděbradech našli svá pozitiva. Tomáš Vyoral se vypracoval v rozehrávačskou stálici. Klub v něm vidí značný příslib do dalších let a vyjednává o jeho setrvání v týmu. A zadruhé: nejvyšší soutěž se v lázeňském městě bude hrát i v příští sezoně. S ohledem na pesimistické kuloární zvěsti beroucí v potaz ekonomickou situaci klubu a stav haly BIOS to je pro fanoušky zpráva nejradostnější.

Autor: Aleš Kubelka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video