Pohádka pro „Cábelíky“? Tisíce fanoušků

Týdeník Sedmička bilancoval s trenérem královodvorských „Cábelíků“. Miloslav Kučera zmínil oblíbené televizní pohádky i ty sportovní.

Je nejúspěšnějším koučem fotbalistů Králova Dvora, který to dotáhl až do třetí ligy. Miloslav Kučera dělá všechno pro to, aby se v ní spolu s týmem zabydlel a dobře ví, že jeho svěřence čeká náročná příprava a přijde i několik posil.

Jak slavili Vánoce a Nový rok „Cábelíci“?

Svátky probíhaly jako obvykle. Myslím, že ti svědomitější hoši se i sami kondičně připravovali a co se týče samotného Silvestra, nebude jistě rozdílu v oslavě jako u ostatních vrstevníků, kteří aktivně nesportují. Řekl bych, že si kluci ještě více užívali volna a byli rádi, že mají od fotbalu a určitě i ode mne klid.

V Čechách patří k Vánocům neodmyslitelně pohádky. Která je vaše oblíbená?

Pohádky mám rád, určitě je moje nejoblíbenější Pyšná princezna, ale i ostatní české.

Připravujete nějakou fotbalovou pohádku pro fanoušky na jaro?

Ta mě napadne okamžitě. Na fotbal bude chodit přes tři tisíce fanoušků, my všechno vyhrajeme a postoupíme. Ale asi trochu sci-fi pohádka, že?

Dostali jsme se tedy k fotbalu a ke Královu Dvoru. Tým zimuje na třináctém místě s jedenadvaceti body. Aby „Cábelíci“ zopakovali loňskou sezonu, potřebují na jaře uhrát osmadvacet bodů. Je to reálné?

V této soutěži je reálné všechno. Tabulka je zajímavě vyrovnaná, žádný tým nemá nic jisté. Chytneme začátek a může to dopadnout ještě lépe. Nebo naopak nechytneme a budeme se klepat před sestupem do posledního kola. Připravíme se však na jarní část dobře.

Čekají klub do jarních bojů nějaké personální změny? Plánujete přestupy?

Ano, ale nebude to bůhvíjaká obměna. Musíme vycházet z ekonomických možností klubu. Dívat se na to, že kádr je celkem konsolidovaný. Mužstvo ale určitě doplníme o nějaké mladé dravce, kteří na sebe budou chtít ve fotbale upozornit a vnesou do mužstva více sportovní agresivity a konkurence.

Jak jsou na tom marodi z konce podzimní části

Myslím, že všichni budou v pořádku nebo se pozvolna zapojí, zimní příprava je dlouhá.

Budou hrát za Králův Dvůr opět cizinci?

Budou. Zkusíme je a třeba se nějaký povede a bude opravdovou posilou. Jejich přítomnost je i pro nás zajímavou zkušeností.

Jak bude probíhat zimní příprava „Cábelíků“?

Až na pár výjimek budeme trénovat denně, někdy i dvakrát za den. Leden bude zaměřen převážně na obnovu, posílení a navýšení fyzické kondice.

Sehrajete před jarní částí nějaké atraktivní duely?

Asi bychom mohli zařadit mezi atraktivnější ty zápasy s druholigovými celky Kladna, Čáslavi a Vlašimí, se kterou budeme hrát v Berouně. Ke dvěma duelům vycestujeme za hranice do Německa a dále nás čekají utkání turnaje na Vyšehradě s třetiligovými soupeři.

V první polovině sezony jste odehráli sedmnáct zápasů. Na který rád zapomenete a kterým se naopak při vzpomínce bavíte?

Myslím, že rád zapomenu na to, že jsme dokázali prohrát v České Lípě a doma ztratit dva body za remízu s Karlovými Vary, to byly opravdu dárečky. Rád si vzpomenu na každé utkání, ve kterém bodujeme. Musíme si vážit každého získaného bodíku.

Fanoušci si mohou pořídit klubový kalendář na rok 2011. Chystáte pro ně ještě další překvapení?

Nápadů by byla spousta, ale vždy je nutné si položit otázku: Na kolik to vyjde a kde ty peníze vzít? Samozřejmě by se nám líbilo, kdyby fanoušci měli naše dresy, šály, čepice a podobně, i když někteří již takto na zápasy chodí. Ale ta doba, kdy se tím fandovstvím lidé více baví, ještě v Králově Dvoře a u nás asi není.

Novináři zvolili sportovcem roku Martinu Sáblíkovou. Kdo by podle vás mohl podobnou cenu dostat na Berounsku?

Objektivní asi nebudu, ale všichni ti, kteří zviditelní okres nad úroveň kraje, zaslouží pochvalu. Vynikající jsou stolní tenisté v Králově Dvoře. Druhé místo v republice se cení, ty bych určitě vyzdvihl nejvýše.