Pohádková výhra českého hráče může být ještě pohádkovější | E15.cz

Pohádková výhra českého hráče může být ještě pohádkovější

Martin Staszko (vpravo)
Martin Staszko (vpravo)
• 
ZDROJ: ctk

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
"Když zvedneš sázky / doufej a nevzdávej, hraj klidě dál / štěstí má svou cenu / kterou držíš ve svých dlaních / kdybys malou chvíli pustil, zač bys potom stál,“ zpívá ve známé písni Petr Spálený. Možná zrovna na její slova si vzpomněl třinecký rodák Martin Staszko, když v turnaji November Nine v kritické chvíli zdvojnásobil sázku a ze souboje s nejsilnějším soupeřem Němcem Heinzem vyšel vítězně. Tím se dostal na třetí místo a v úterý bude hrát o vítězství a v přepočtu o 157 milionů korun.

I kdyby skončil třetí, má pětatřicetiletý Martin Staszko v tuto chvíli jistých 72 milionů korun, což je dosud nejvyšší česká výhra v této hře.

Staszko byl favoritem, do turnaje šel s největším početm žetonů, měl jich 40,175 milionu. Na začátku hry si držel vedení před osmi soupeři, pak ale začal ztrácet. Neztratil ovšem pevné nervy; po devíti hodinách hry vsadil všechno a vedoucí Němec Pius Heinz výzvu přijal. Staszko souboj vyhrál a zdvojnásobil v té chvíli svých 21,525 milionu žetonů a posunul se na třetí místo. „Nikdy jsem neměl tak málo žetonů, aby to bylo beznadějné,“ řekl k tomu Stazsko.

Třinecký hráč osvědčil v nedělním klání pevné nervy vícekrát. Po několika hrách vyzval Heinze na další souboj, který byl pro něj opět úspěšný a dostal ho na druhou pozici. Do užšího finále Staszko nakonec postupuje ze třetího místa s 42,7 milionu žetonů. Před ním je Američan Ben Lamb s 55,4 milionu žetonů a vede Němec Pius Heinz, který bude mít na stole více než oba jeho soupeři dohromady – celkem 107,8 milionu žetonů.

Náramek cennější milionů

Turnaj probíhal ve vpravdě sportovní atmosféře. Hráči měli od svých fanoušků v hledišti hlasitou podporu. Byla tu i skupinka Staszkových příznivců z Čech, včetně jeho příbuzných. Českého hráče před závěrečným turnajem Světové série sice potrápilo zdraví – měl horečku a špatně spal – ale nestěžoval si, únava mu prý jen trochu ztížila sledování soupeřů při hře.

V úterý večer místního času Martin Staszko zasedne k hracímu stolu v lasvegaském hotelu Rio, odkud si jeden ze tří hráčů odnese pohádkovou výhru 8,71 milionu dolarů a náramek pro vítěze Světové série, která je podle borce z Třince cennější než peníze. Ani druhý a třetí hráč v pořadí nepřijde zkrátka: stříbrná výhra činí 5,43 milionu dolarů (98 milionů korun) a bronz bude oceněn částkou těsně nad čtyřmi miliony dolary (72,5 milionu korun). I tak by šlo o dosud nejvyšší českou výhru v tomto sportu.

Finálová trojice vzešla z celkového počtu 6865 hráčů, z nichž 6856 skončilo v červenci a zbylých šest dohrálo v lasvegaském hotelovém komplexu Rio v noci z neděle na pondělí.

Martin Staszko začal s pokerem před čtyřmi roky, když nejprve hrál na internetu hry, za které se neplatilo, ale také se v nich nic nevyhrávalo. Později už hrál o „pár centů“ a peníze investoval do turnajů, které už vyžadovaly vstupní vklad. Profesionálně hraje poker od loňského května.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video