Polívka přišel o ochrannou známku Valašské království | E15.cz

Polívka přišel o ochrannou známku Valašské království

Boleslav Polívka
Boleslav Polívka
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Herec Bolek Polívka a jeho společnost Farma Bolka Polívky přišli o právo na ochrannou známku Valašské království. Firma prý včas nepožádala o její obnovu a nevyužila ani šestiměsíční lhůtu, v níž mohla o ochranu značky opět požádat.

S informací o zániku ochranné známky přišel server Aktuálně.cz. „Podle rejstříku ochranných známek je známka vedena jako zaniklá,“ řekla dnes ČTK bez bližších podrobností Iva Koutná, ředitelka odboru ochranných známek na Úřadu průmyslového vlastnictví.

V platnosti tak podle serveru zůstává jen ochranná známka projektu „Valaské královstvje“, kterou si registroval podnikatel Tomáš Harabiš. Harabiš tento projekt zaměřený na turisty rozjel v roce 1997 a Polívka a Harabiš nějakou dobu spolupracovali, později ale spolupráci ukončili kvůli sporům. Ty se na různých úrovních táhnou řadu let.

Herec tvrdil, že na království má autorská práva. Harabiš, který založil společnost Valašské království, podle Polívky vydělává na jeho popularitě. Harabiš z Valašského království udělal úspěšný turistický projekt. Stejnojmenná společnost funguje jako informační a poradenské centrum pro cestování, akce a aktivity v Beskydech a na Valašsku. „Valašské království v dnešní podobě je moje dílo,“ tvrdí Harabiš.

Pražský městský soud letos v dubnu rozhodl, že Harabiš má právo používat ochrannou známku Valaské královstvje a Polívkovi prozatím patří známka Valašské království, Úřad průmyslového vlastnictví měl zároveň posoudit, zda je Polívkova ochranná známka platná. Harabiš totiž jeho právo na používání české verze slovního spojení u úřadu již v roce 2004 napadl.

Úřad následně zjistil, že vypršela desetiletá lhůta, v které mohla společnost Farma Bolka Polívky obnovit žádost o zápis a ochranu značky Valašské království. „Lhůtu k podání žádosti o obnovu zápisu nelze prodloužit a její zmeškání nelze prominout,“ uvedl podle serveru v rozhodnutí úřad. Zástupci Farmy Bolka Polívky rozhodnutí úřadu nekomentovali.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.