Prameny. Folklór pro labužníky | E15.cz

Prameny. Folklór pro labužníky

Daniela Budošová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Několik špičkových folklórních souborů v jednom představení. To jsou Prameny.

Lidové hudební nástroje, zpěv a tanec. To uvidí návštěvnící představení Prameny, které se uskuteční 16. října v Městském domě kultury v Karviné. Začátek je ve čtyři hodiny odpoledne a lidem se představí soubory Odra, Olšina, Suszanie, Bystrzyca, Vrtek, Ischias, Srubek, Bejatky nebo Slezan z Českého Těšína.
„Folklorní soubor Slezan už od roku 1955 seznamuje lidi s lidovou kulturou jihovýchodní části Slezska, kraje od Bohumína po hranice se Slovenskem a na západě od Frýdku po Bielsko na východě. Je to svérázný kraj se svérázným a bohatým folklórem. Slezan má v dnešní době okolo dvaceti tanečníků a kolem deseti členů cimbálové muziky,“ představil soubor jeho umělecký vedoucí Boleslav Slováček. Všechni, kteří se na pódiu představí, mají za sebou účasti a především úspěchy na mezinárodních přehlídkách a soutěžích. V Karviné předvedou vystupující, jak taneční, tak i pěvecká čísla.

Autor: Daniela Budošová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.