Pražský chodec: sedm tipů na skvělá místa

Ilustrace

Ilustrace Zdroj: Tereza Kovandova

Redkatorka ZENu Hana de Goeij rozevírá vějíř možností, kam v Praze zajít a potěšit ducha i smysly.

Pozor na prsty

Náměstí Republiky 3/4, Praha 1

Unikátní filmové klapky, různě zkrášlené našimi umělci, se chlubí svým peřím ve foyer divadla Hybernia. Vyvrcholením unikátního minisalonu bude veřejná dražba vystavených originálů v pátek 31. května od 14 hodin na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Zase spolu

Národní galerie hl. m. Prahy, Hradčanské náměstí 15, Praha 1

Setkání po staletích uspořádala Nadace Eleutheria a Národní galerie. Svedla dohromady sedm obrazů z jedenáctičlenného polyptychu bratří Vivarini, které byly do 18. století ozdobou kostela San Francesco v Padově. Výstava trvá do 15. června.

Oděn v Basmatee

Školská 7, Praha 1

Dejte si kafe, poslechněte prima hudbu… Přijďte na party českých návrhářů nebo prodejní akci v prostoru s názvem The Room by Basmatee, zaměřeném hlavně na netradiční pánskou módu.

IlustraceIlustrace | Tereza Kovandova

Obraťte list

Na Příkopě 19, Praha 1

Svou prodejnu otevřela v Česku ještě neobjevená oděvní značka LIST. Revoluční je ve velmi ženském pohledu na módu a její druhé jméno je svůdnost.

Smlsněte si

Jáchymova 2, Praha 1

Exkluzivní pop-up store otevírají v obchodu Ingredients. Vytvoří zde barevný a sladký svět francouzské cukrářské legendy Ladurée, výrobce nejznámějších makronek. K dostání bude třeba interiérový sprej s mandlovou vůní, který voní v jejich obchodech po celém světě.

IlustraceIlustrace | Tereza Kovandova

Perlový týden

Na Příkopě 16, Praha 1

Tradiční perlové týdny přivezou do Prahy vrcholné kreace německé šperkařské firmy Schoeffel. Uvidíte perlové šňůry a šperky z perel sladkovodních, akoya, tahitských i těch nejdražších z jižních moří ve všech možných barvách i tvarech. Akce probíhá 13.–19. května v klenotnictví Halada v Praze a 20.–26. května v klenotnictví Halada v Brně.

IlustraceIlustrace | Tereza Kovandova

Pražská kolonáda

Cihelná 2, Praha 1

Vůně lázní zavála až do Prahy. Opíjet se jí můžete v nové designové kavárně Kolonáda Café & Shop, která koncem dubna otevřela na Malé Straně. Posezení na zahrádce, hřejivé jarní slunce, křehké oplatky a k tomu lahodná káva. Možno koupit do zásoby.