Příčiny prohry? Špatné bránění a fauly

Hokejisté ztratili proti mistrovi pohodlný náskok a chybí jim deset bodů.

Když hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na začátku roku v Plzni, jejich manko na předposlední příčku se smrsklo na pět bodů. Ztráta na Kladno se však jevila jako dostižná jen krátce. Bruslařský klub od triumfu na západě Čech prohrál třikrát v řadě a znovu jej od třinácté příčky dělí deset bodů.
Aktuálně poslední lekci utržil tým Miloše Holaně na domácím ledě od mistrovských Pardubic. Boleslav po pěti minutách vedla 3:0, jenže pak přišla řada oslabení a pardubický zvrat. Středočeši dokázali vyrovnat, ale soupeř se dostal znovu do trháku a nakonec bral tři body za divoké vítězství 8:6.
„Z výsledku jsme velmi zklamaní. Přestali jsme hrát, v některých šancích nám chybělo i šestí,“ řekl po zápase dvougólový střelec Zdeněk Bahenský.
Byť se tomu hráči dlouho bránili, nyní už přiznávají, že problém je zejména v jejich hlavách. „Začíná to být psychické. Sice se snažíme hrabat body, jenže nám to nejde. Padáme níž a níž,“ konstatoval kapitán Tomáš Divíšek.

Fauly musíme vymýtit

Logicky vidí hlavní důvod porážek ve velkém množství faulů, které Boleslavští při utkáních produkují. Proti Pardubicím jich bylo osm. „Není to jenom obrana. Celá pětka hraje špatně dozadu. Neumíme hrát v oslabení, přitom strašně faulujeme. To musíme vymýtit. Když dáme doma šest gólů, a přesto nevyhrajeme, je to smutné,“ upozornil jednatřicetiletý útočník.
Vedení klubu se na nelichotivou pozici snaží už dlouho reagovat, zatím se ale snaha s účinkem spíše míjejí. Poslední posilou týmu je liberecký odchovanec Jan Plodek. „V Liberci se mnou nepočítali. Přes agenta jsem sháněl angažmá a nabídka přišla z Mladé Boleslavi,“ uvedl ke svému přesunu o pár kilometrů na jih Plodek. V hořké premiéře se zapsal do statistik jednou asistencí. Další změnou je odchod obránce Miroslava Dubna a útočníka Petera Fabuše. Oba už delší dobu do zápasů nenastupovali, přestože bylo několik hráčů zraněných.
V pátek 14. ledna hostí boleslavští hokejisté tým, na jehož výsledky upírají v poslední době oči čím dál častěji. Derby s Kladnem může o osudu Bruslařského klubu hodně napovědět, ale že by to byl duel klíčový, Divíšek odmítá. „Ve skupině o udržení bude zápasů ještě dost. Hlavní je, abychom konečně našli recept na vítězství,“ upozornil Divíšek. Hrát se bude od půl šesté.