Problémový Galaxy Note 7 z letadel zmizet nemusí, rozhodl evropský regulátor | E15.cz

Problémový Galaxy Note 7 z letadel zmizet nemusí, rozhodl evropský regulátor

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) nepovažuje za nutné zavést po vzoru Spojených států úplný zákaz přítomnosti mobilních telefonů Galaxy Note 7 na palubách letadel. Aerolinky by nicméně podle EASA měly zajistit, aby cestující tyto telefony neukládali do odbavovaných zavazadel a aby je na palubě letadel měli vypnuté a nenabíjeli je.

Jihokorejská firma Samsung se minulý týden rozhodla definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií.

Ve Spojených státech o víkendu vstoupilo v platnost vládní nařízení zakazující přítomnost těchto telefonů na palubách letadel. Zákaz telefonů Galaxy Note 7 vyhlásily také některé jednotlivé aerolinky, například italská společnost Alitalia či německá firma Air Berlin.

Situace v Evropě je podle EASA ve srovnání se Spojenými státy odlišná. Na evropském trhu se totiž telefony Galaxy Note 7 vůbec nestačily dostat do širšího prodeje. V Evropě je tak počet těchto telefonů velmi nízký, stejně jako riziko jejich vznícení v letadle, napsala agentura DPA.

Americká Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků (CPSC) uvedla, že ve Spojených státech zaznamenala téměř stovku případů přehřátí baterií telefonů Galaxy Note 7. K jednomu vznícení telefonu tento měsíc došlo na palubě letadla aerolinek Southwest Airlines.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Kritici přijali Galaxy Note 7 dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů, což byl první náznak, že s tímto modelem něco není v pořádku.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video