Prodeje vozů na alternativní pohon rostou v EU o třetinu za rok | E15.cz

Prodeje vozů na alternativní pohon rostou v EU o třetinu za rok

Elektromobil
Elektromobil
• 
ZDROJ: Ludovic Hirlimann via Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prodej automobilů s alternativním pohonem se v Evropské unii v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 29 procent na 144 421 vozů. V České republice prodej podle těchto údajů vzrostl o více než 150 procent na 1374 vozů.

Vyplývá to z údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej elektromobilů a hybridních vozů dobíjených z elektrické sítě se v EU v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 24 630 vozů. Prodej ostatních hybridních automobilů stoupl o více než pětinu a dosáhl 56 704 aut.

Nárůst prodejů vozů na alternativní pohon Autor: ACEA
Meziroční nárůst prodejů podle typu pohonu (EV - elektromobily, HEV - hybridní pohon, AFV - alternativní pohon jiný než elektrický)

Hybridní automobily kombinují různé druhy pohonu, nejčastěji benzinový a elektrický. V České republice se prodej elektromobilů a hybridních vozů dobíjených z elektrické sítě v prvním čtvrtletí téměř zečtyřnásobil na 86 vozů z 23 před rokem. Prodej ostatních hybridních automobilů vzrostl o 80 procent na 153 vozů.

Prodej aut s pohonem na zemní plyn v zemích EU ve čtvrtletí vzrostl o 16,5 procenta na více než 63 tisíc vozů. V České republice se zvýšil o 159 procent na 1135 vozů.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video