První etapa bytového projektu DOCK v pražské Libni zkolaudována | E15.cz

První etapa bytového projektu DOCK v pražské Libni zkolaudována

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská skupina Crestyl zkolaudovala první etapu projektu DOCK, který se nachází u Vltavy nedaleko Libeňského zámku a Thomayerových sadů. Vznikly tři nízkopodlažní bytové domy s celkem 60 byty s nadstandardní výbavou, atraktivním zpracováním a privátní marinou. Nové byty si budou moci jejich majitelé převzít na konci léta, prodána byla již polovina z nich, uvedla společnost Crestyl.

„V následujících měsících bychom rádi zahájili prodej druhé etapy. Ta vznikne na protější straně areálu až za oběma slepými rameny řeky, takže budoucí výstavba nebude nijak rušit nové rezidenty,“ říká obchodní ředitel Crestylu Radim Sayed. Fasádu bytových domů tvoří z velké části přírodní materiály, obklady jsou převážně z kamene a ze dřeva. Přírodní materiály jsou využity také pro řadu prvků a detailů v jednotlivých bytech i ve společných prostorách. Z jedné strany je nádvoří vyplněné zelenou plochou, pěším přístupem do domů a krátkou vjezdovou rampou do garáží. Z druhé strany je molo s řadou stromů a lavičkami.

Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis v čele s architektem Sergiem Porcellinim. Domy mají přímý vstup k vodnímu molu a přístavišti. Každý z nich nabídne 20 bytových jednotek o dispozicích od 1+kk až 4+kk. Každý byt je vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou s travním kobercem. Součástí standardu jsou důmyslné prvky jako například podlahové topení v koupelně s luxusním vybavením, dřevěné podlahy či centrální recepce s obsluhou 24 hodin denně. S precizně zpracovaným interiérem a velkoryse řešeným prostorem se mohou zájemci seznámit ve vzorovém bytě.

Byty mají hlavní obytné plochy převážně orientovány západním směrem s výhledem na vodní a zelenou plochu, ložnice jsou většinou orientovány na východ. K bytům umístěným v přízemí přiléhají privátní předzahrádky, které oddělují bytové objekty od veřejných ploch a jsou umístěné čtyři metry nad přístavním molem. Nejvyšší ustupující podlaží je po celém obvodě obklopeno rozměrnou terasou s pergolamy.

Projekt se nachází v Libni na místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, ulicí Voctářova a na severu pak Thomayerovými sady. V nejbližším okolí se nachází například Libeňský zámeček, Löwitův mlýn a nedaleká Palmovka nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace. Projekt DOCK nabídne svým obyvatelům kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště a přímý přístup do parku s dětským hřištěm.

Projekt DOCK má být postaven ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 čtverečních metrů komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní jachtařský klub s marinou, hotel, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video