První v Číně. Dodávky smartphonů Huawei loni přesáhly 100 milionů kusů | E15.cz

První v Číně. Dodávky smartphonů Huawei loni přesáhly 100 milionů kusů

Mobilní telefon Huawei
Mobilní telefon Huawei
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Karlis Dambrans via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Huawei Technologies se loni stala prvním čínským výrobcem, jehož celoroční dodávky chytrých telefonů překročily hranici 100 milionů kusů. Firma dnes oznámila, že dodávky v loňském roce stouply o 44 procent na 108 milionů telefonů, a to zejména díky silnému prodeji v Číně a západní Evropě.

Silný růst společnosti Huawei přichází v době, kdy se řada konkurenčních výrobců potýká se zpomalením poptávky po chytrých telefonech. Největší světový dodavatel smartphonů Samsung Electronics uvedl, že letos očekává obtížné podnikatelské podmínky v důsledku slabé světové ekonomiky a zostřeného konkurenčního boje. Rival Apple podle listu Nikkei hodlá v tomto čtvrtletí kvůli nahromaděným zásobám snížit výrobu svých chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus o zhruba 30 procent.

Podle analytiků zatím nelze říci, zda by se společnost Huawei mohla stát pro Samsung a Apple vážným konkurentem. „Terčem Huawei jsou (domácí rival) Xiaomi a další menší hráči využívající (operační systém pro chytré telefony) Android,“ uvedla analytička Carolina Milanesiová ze společnosti Kantar Worldpanel ComTech.

Třetí místo

Z údajů výzkumné skupiny IDC vyplývá, že společnosti Huawei patřila v loňském třetím čtvrtletí na trhu s chytrými telefony třetí příčka s podílem 7,5 procenta. Jedničkou byl Samsung s podílem 23,8 procenta, za kterým následoval Apple s podílem 13,5 procenta.

Společnost IDC podle agentury Reuters předpokládá, že globální dodávky chytrých telefonů v celém loňském roce stouply o 10,4 procenta. Tempo jejich růstu podle tohoto odhadu výrazně zpomalilo z 27,5 procenta v předchozím roce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video