PSJ staví v gruzínském Tbilisi termální komplex | e15.cz

PSJ staví v gruzínském Tbilisi termální komplex

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihlavská společnost PSJ zahájila v druhé polovině letošního roku v gruzínské metropoli Tbilisi výstavbu rozsáhlého termálního komplexu. Aquapark Gino Paradise roste poblíž přehradní nádrže Tbiliské moře, kde vznikne areál s bazény, wellness centrem a dalšími atrakcemi. Stavební náklady díla činí 18,8 milionů eur (asi 470 milionů Kč), exportní financování zajišťuje PPF Banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Oznámila to PSJ.

Největší projekt svého druhu v Gruzii bude obsahovat 12 vnitřních a venkovních bazénů (například bazén dětský, vlnový, klidový, relaxační, se slanou vodou či plavecký) v deseti filtračních okruzích s celkovou plochou 3200 m2. Dále zde budou pro návštěvníky k dispozici doplňkové atrakce, jako jsou divoká řeka s pirátskou lodí a whirlpoolem, wellness a relax centrum, sauny, tři velké tobogány nebo řada dětských skluzavek. Otevření Aquaparku Gino Paradise je plánováno na jaro příštího roku.

„Centrem celého komplexu se stane provozní budova, která se bude skládat z několika přízemních a dvojposchoďových jednotek spojených do kompaktního funkčního celku. Samostatně bude umístěn oválný objekt, v němž budou uloženy bazénové technologie – filtrace, ohřev a akumulace vody. Zapomenout nemohu ani na tribunu pro 248 diváků, která vzniká u venkovního plaveckého bazénu, na restauraci Puerto Rico, energocentrum, trafostanici a objekt pro ubytování zaměstnanců a servis,“ popisuje stavbyvedoucí Zdeněk Sumec.

Součástí relaxačního areálu budou na břehu přehradní nádrže písková hřiště pro fotbal a volejbal. Stavbaři budou muset provést i četné terénní a sadové úpravy, neboť zelené plochy představují zhruba 45 tisíc m2, kolem areálu povede okružní asfaltová komunikace a součástí komplexu bude i velkokapacitní parkoviště.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video