Rezidenční komplex Modřanský Háj oceněn za architekturu | e15.cz

Rezidenční komplex Modřanský Háj oceněn za architekturu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Modřanský Háj, rostoucí rezidenční komplex v Praze 4, vyhrál cenu architektů pro oblast Prahy 4 v rámci soutěže Hospodářské komory České republiky – Realitní projekt roku 2012. Informoval o tom developer Avestus Real Estate.

Realitní projekt roku 2012 je přehlídkou nejlepších developerských projektů v regionech ČR. V letošním ročníku soutěžila téměř stovka projektů, zúčastnit se mohly pouze projekty, ve kterých je rezidenční bydlení zastoupeno nejméně ze 70 % podlahové plochy. Projekty musely být situovány v Česku a dostavěny nebo v realizační fázi a minimálně jedna bytová jednotka musela být prodána v roce 2012.

Jednou z kategorií soutěže je ocenění pro architekturu, ve kterém experti posuzují architektonické kvality projektů, jeho design a celkovou integraci do okolního prostoru. Architekti Modřanského Háje jsou z prestižního ateliéru A69 – architekti s.r.o. Jejich hlavním cílem bylo vytvořit moderní design bytů a domů doplněný zelenými plochami jako jsou zahrady, terasy a balkóny, které odráží jedinečné okolí projektu a nabízí svým obyvatelům komfort bydlení v blízkosti centra města a zároveň možnost užívat života u lesa a pestré škály volnočasových aktivit.

„Modřanský Háj je jedním z nejdůležitějších developerských projektů společnosti Avestus Real Estate a naším klíčovým rezidenčním projektem,“ říká výkonný ředitel Roger Dunlop. „Projekt je mezi našimi klienty velmi populární právě pro své architektonické kvality, v současné době stavíme dvě nové bytové budovy a zaznamenáváme velkou poptávku po této nové nabídce,“ dodává.

„Modřanský Háj je autentický projekt, ušitý na míru dané lokalitě. Projekt je plně v souladu s bezprostředním okolím, každý byt má kontakt s krajinou a zajišťuje potřebnou intimitu, ať již v podobě zahrad, předzahrádek nebo lodžií uvnitř bytů. Byty a domy byly navrhovány z interiéru do exteriéru, takže jsme zvolili větší okna, nízké parapety, výsledkem je, že příroda dodává barvu celému projektu. Zároveň jsme také dbali na ekonomickou udržitelnost,“ vysvětluje Boris Redčenkov z A69 – architekti s.r.o.

Projekt se nachází v blízkosti Modřanské rokle v okolí Prahy 4 – Cholupic. Modřanský Háj nabízí několik typů domů na svažujících se pozemcích v blízkosti Vltavy. Jedná se o nízkopodlažní stavby, většina z budov má maximálně tři podlaží a první fáze se skládá z bytových domů s jednotkami o velikosti od 1+kk do 4+kk. Zákazníci mohou navštívit vzorový byt 4+kk, který se nachází v objektu první budovy.

V další fázi projekt představí terasové domy, viladomy a dvojdomy. Bytová dispozice je flexibilní s důrazem na technické zázemí obytných prostor a prostor pro skladování. Větší byty mají dvě koupelny. Byty a domy zahrnují možnosti výběrů zelených ploch, jako jsou balkóny, terasy nebo zahrady a vyhrazená parkovací místa v garáži. Projekt od architektonického studia A69 nabízí bydlení v přírodě na 12 hektarech půdy.

Nedílnou součástí projektu je místní infrastruktura, která zahrnuje maloobchodní prostory, park, dětské hřiště, ale jeho největší výhoda spočívá v umístění v těsné blízkosti lesa. Služby a občanská vybavenost jsou k dispozici spolu s golfem, tenisovou halou, půjčovnou kol a tratí pro brusle. Modřanský Háj je pouze 20 minut autem do centra města.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video