Samsung dostal pokutu za falešné recenze kritizující HTC | E15.cz

Samsung dostal pokutu za falešné recenze kritizující HTC

HTC
HTC
• 
ZDROJ: Zive.cz

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celkem 340 tisíc dolarů musí zaplatit korejský Samsung za neférové praktiky v boji s konkurencí. Aféra vyplula na povrch už letos na jaře. Samsung tehdy najímal a platil studenty v Koreji na to, aby v recenzích kritizovali HTC a naopak vychvalovali Samsung.

Obvinění delší dobu zkoumal jihokorejský regulační úřad a z maximální možné hranice postihu 835 tisíc dolarů nakonec Samsungu trochu slevil, přesto mu udělil pokutu ve výši 340 tisíc dolarů. Některé zahraniční weby upozorňují, že antikampaň Samsungu firmu HTC natolik poškodila, že taková pokuta stejně nic nespraví. To je pravděpodobně důvod, proč vlajková loď tchajwanského výrobce HTC One v Koreji propadla.

HTC se delší dobu nedaří

Tchajwanskému výrobci telefonů HTC se už delší dobu nedaří. Prodeje a zisky jsou stále slabší, v prvním čtvrletí 2013 firma dokonce vykázala historicky nejnižší čtvrtletní zisk 85 milionů tchajwanských dolarů (přibližně 56 milionů korun). Podle Bloombergu za poslední dva roky firma ztratila takřka 90 procent své tržní hodnoty.

Vypadá to ale, že HTC se bude dál držet své strategie a dále bude vyrábět drahé telefony. V rozhovoru pro server CNET UK vedoucí online komunikace v HTC Jeff Gordon prohlásil, že společnost nemá v plánu měnit současný směr a stát se výrobcem levných zařízení. „Soupeřit o nejnižší marži s čínskými výrobci ZTE, Huawei nebo v blízké budoucnosti třeba s Amazonem je pošetilá hra,“ uvedl Gordon.

Spekulace: Prodej HTC do rukou Lenovo

Už delší dobu se spekuluje, že by někdo skomírající HTC odkoupil. Podle serverů eToday.com a Androidauthority.com to má být právě Lenovo - silný čínský výrobce smartphonů a aktuálně největší výrobce počítačů na světě.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video