Sekyra Group nabízí exkluzivní ubytování ve Špindlerově Mlýně | E15.cz

Sekyra Group nabízí exkluzivní ubytování ve Špindlerově Mlýně

Společnost Sekyra Group otevřela v polovině prosince Savoy Royal Hotel v krkonošském středisku Špindlerův Mlýn. Nový hotel, jehož provozovatelem je a. s. Bohemia Club, je součástí areálu, kam vedle hotelu patří také polyfunkční bytový dům Savoy Apartments.

Ten vznikl na místě, kde stál od roku 1881 Hotel Krone založený Josefem Erlebachem. Od 20. let minulého století byl tento hotel postupně rozšiřován a získal i nový název, Savoy, pod kterým ve 30. letech prožil období své největší slávy. Často jej navštěvovaly přední české filmové hvězdy, jako Vlasta Burian, Adina Mandlová, Lída Baarová, Hugo Haas a další, ale i průmyslníci, uhlobaroni a celá pražská smetánka. Ve čtyřicátých letech pak i významní představitelé protektorátního režimu. Po skončení druhé světové války, a zejména pak po roce 1948, se hotel stal symbolem toho nejlepšího, co nabízely tzv. odborářské pobyty, neboť zde stále dýchala atmosféra prvorepublikové elegance v prostředí nadstandardních služeb.

Po roce 1989 hotel prošel několika změnami, rukama několika různých majitelů, přičemž se mu nevyhnul ani ekonomický úpadek a insolvence, až jej v roce 2005 koupila přední česká realitní skupina Sekyra Group, která neprodleně zahájila svoji investici. Svým rozsahem se jedná o největší investici do polyfunkčního areálu v českých horách v novodobé historii.

#####Jediný pětihvězdičkový hotel na českých horách

Savoy Royal Hotel navazuje svým pojetím na prvorepublikovou tradici. Zájemcům nabízí 37 pokojů s 80 lůžky. V budově jsou služby wellness – sauna, whirlpool a masáže. V přízemí hotelu sídlí dvě restaurace. Nabídka služeb hotelu je samozřejmě k dispozici nejen hotelovým hostům, ale i rezidentům Savoy Apartments. „Není to náš klasický development, chceme se i nadále soustředit zejména na rozvoj našich pražských projektů. Rozhodli jsme se pro tuto investici proto, že Špindlerův Mlýn je taková rekreační část Prahy,“ říká majitel společnosti Sekyra Group Luděk Sekyra.

Podle jeho slov unikátnost hotelu tkví i v tom, že se nachází přímo v centru krkonošského střediska a nedávno získal od Asociace hotelů a restaurací České republiky pět hvězdiček. Stal se tak nejlépe hodnoceným horským hotelem na území České republiky. „Stavba hotelu a bytového domu trvala přibližně 2,5 roku i proto, že jsme se museli vypořádat s řadou problémů,“ navázal ředitel developmentu společnosti Sekyra Group Leoš Anderle. Podle jeho slov se stavělo ve velmi složitých geologických podmínkách, projekt se musel několikrát upravit a navíc stavět v zimě bylo prakticky nemožné.

#####Všechny apartmány mají své majitele

Součástí areálu je i nový polyfunkční bytový dům, který nabízí luxusní bydlení i komerční prostory. V současné době jsou již všechny apartmány prodané a pomalu se do nich začínají stěhovat noví nájemníci. Savoy Apartments je koncipován jako pětipodlažní objekt. Architektonické řešení je vedeno snahou o maximální využití tradičních materiálů, zejména dřeva, které je tolik typické pro horská střediska. Unikátnost projektu tak podtrhuje barevné řešení založené zejména na kontrastu dřeva a světlého zbarvení fasády v kombinaci se žulovým soklem, jenž dodává projektu nezaměnitelné prvky luxusu. Bytový dům Hlavní důraz je kladen na maximalizaci výměru obytných ploch. Každé bytové jednotce přísluší jedno kryté parkovací stání, umístěné v prvním podzemním podlaží komplexu. Realizace celého projektu stála zhruba 550 milionů korun.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!