Seznamka eHarmony rozšiřuje záběr, spouští službu pro hledání práce | E15.cz

Seznamka eHarmony rozšiřuje záběr, spouští službu pro hledání práce

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Adam Štěpánek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká on-line seznamka eHarmony, která je rozšířená do více než 150 zemí světa, rozšiřuje své aktivity a nově bude pro uživatele hledat práci. Spouští projekt Elevated Careers, jehož cílem je pomocí speciálního algoritmu najít uchazečům dlouhodobé zaměstnání.

Stránka eHarmony působí na poli on-line seznamek už téměř šestnáct let a za tu dobu se rozšířila téměř do celého světa. Funguje na principu modelu kompatability, který hledá partnery podle různých charakteristik a vlastností. Cílem tohoto modelu je vytvořit dlouhotrvající partnerství. Podle vlastních statistik je v USA zodpovědná za uzavření 438 svateb denně.

Na jednom místě až deset let

Podobný algoritmus chce společnost využívat i ve svém novém projektu Elevated Careers. Jako úkol si vytyčila prodloužit průměrnou dobu zaměstnání na jednom pracovním místě o polovinu až na deset let.

Uživatelé, kteří budou mít o novou službu zájem, se mohou zdarma registrovat, vyplnit svůj životopis a zodpovědět několik otázek o jejich současném a ideálním zaměstnání. Systém jim pak vyhledá nejvhodnější pracovní příležitosti a navíc vytvoří kartu s hodnocením jejich spokojenosti v současné práci. Na základě tohoto hodnocení pak budou k případnému uvolněnému místu přiřazováni jiní uchazeči.

Systém hodlá vydělávat i na tom, že si firmy mohou koupit report z hodnocení, které vyplyne z průzkumu mezi zaměstnanci. Například firma o pětadvaceti pracovnících by za roční servis zaplatila tisíc dolarů.

Tajní akcionáři

„Věříme, že pokud budou zaměstnanci a práce spojováni na základě kompatibility, lidé budou v zaměstnání mnohem spokojenější a naplnění. Společnosti zase budou mít vyšší úspěšnost při udržení zaměstnanců, kteří budou i více motivovaní a produktivní,“ tvrdí o svém projektu v Elevated Careers.

Finanční detaily spuštění nového projektu nebyly oznámeny, společnost eHarmony totiž informace o hospodaření neposkytuje. Jedná se o soukromou firmu, která tají i jména akcionářů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video