Simpsonovi se svezli českou tramvají Škoda 10T | e15.cz

Simpsonovi se svezli v české tramvaji. Českých stop je ale v seriálu mnohem víc

fry, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kultovní americký seriál Simpsonovi si ve své zatím poslední 31. sérii přichystal příjemné překvapení pro všechny české fanoušky vlaků a tramvají. V epizodě, kterou v české premiéře odvysílala televize Prima Cool před několika dny (v USA měl díl premiéru v listopadu 2019), se totiž slavná „žlutá rodinka“ svezla tramvají Škoda 10T.

„Portland je pro Američany ztělesněním moderního kosmopolitního života citlivého k životnímu prostředí, kde by chtěl bydlet skoro každý, kdyby na to měl a sehnal tam práci. Mít českou tramvaj ve městě budoucnosti v nejúspěšnějším americkém animovaném seriálu všech dob je velká čest,“ říká k zařazení české tramvaje do seriálu jeho překladatel do češtiny Vojtěch Kostiha.

Česká stopa v seriálu je nicméně mnohem bohatší. Za dobu své existence si pro tuzemské diváky přichystali tvůrci slavného animovaného sitcomu hned několik narážek na Česko i Československo. 

První zmínka přišla již v roce 1991 ve třetí řadě seriálu. V epizodě s názvem U ohnivého Vočka si teta Barta, Lízy a Maggie Simpsonových Patty nemůže oholit nohy, a to kvůli tomu, že se jí nedaří zapojit strojek do „příšerných československých zásuvek“. 

Další referenci na Česko si přichystal Šáša Krusty. Ten v čarodějnickém díle číslo XVII vypráví pověst o pražském golemovi. V tomto díle se poté slavný golem i zjeví a pomůže Krustymu v likvidaci nespokojených diváků během jeho vystoupení. 

Mezi další „české zářezy“ patří i vystoupení oscarem oceňené zpěvačky Markéty Irglové. Té patří také ten primát, že je jediným Čechem, který se kdy ve slavném seriálu objevil. 

Autor: fry, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video