Simpsonovi se svezli českou tramvají Škoda 10T | E15.cz

Simpsonovi se svezli v české tramvaji. Českých stop je ale v seriálu mnohem víc

fry, nos

Kultovní americký seriál Simpsonovi si ve své zatím poslední 31. sérii přichystal příjemné překvapení pro všechny české fanoušky vlaků a tramvají. V epizodě, kterou v české premiéře odvysílala televize Prima Cool před několika dny (v USA měl díl premiéru v listopadu 2019), se totiž slavná „žlutá rodinka“ svezla tramvají Škoda 10T.

„Portland je pro Američany ztělesněním moderního kosmopolitního života citlivého k životnímu prostředí, kde by chtěl bydlet skoro každý, kdyby na to měl a sehnal tam práci. Mít českou tramvaj ve městě budoucnosti v nejúspěšnějším americkém animovaném seriálu všech dob je velká čest,“ říká k zařazení české tramvaje do seriálu jeho překladatel do češtiny Vojtěch Kostiha.

Česká stopa v seriálu je nicméně mnohem bohatší. Za dobu své existence si pro tuzemské diváky přichystali tvůrci slavného animovaného sitcomu hned několik narážek na Česko i Československo. 

První zmínka přišla již v roce 1991 ve třetí řadě seriálu. V epizodě s názvem U ohnivého Vočka si teta Barta, Lízy a Maggie Simpsonových Patty nemůže oholit nohy, a to kvůli tomu, že se jí nedaří zapojit strojek do „příšerných československých zásuvek“. 

Další referenci na Česko si přichystal Šáša Krusty. Ten v čarodějnickém díle číslo XVII vypráví pověst o pražském golemovi. V tomto díle se poté slavný golem i zjeví a pomůže Krustymu v likvidaci nespokojených diváků během jeho vystoupení. 

Mezi další „české zářezy“ patří i vystoupení oscarem oceňené zpěvačky Markéty Irglové. Té patří také ten primát, že je jediným Čechem, který se kdy ve slavném seriálu objevil. 

Autor: fry, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.