„Skákací“ Tleskač zazní u Medvěda | e15.cz

„Skákací“ Tleskač zazní u Medvěda

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ska je hudební styl s důrazem na druhou dobu. V pivovaru Berounský Medvěd představí dnes (14. května) své podání tohoto žánru plzeňský band Tleskač.

Vznik kapely se datuje k začátku tisíciletí, když na pódiu plzeňského Divadla Pod lampou dohrála o silvestrovském večeru kultovní punková skupina Požár mlýna.
„Pět minut po půlnoci si tři její členové – já, bubeník Petr „Bejdžán“ Bejlek a zpěvák Míra „Prasopes“ Cisler připíjejí na začátek nové éry lidstva a na teoretický vznik skupiny, která by podle našich představ měla hrát ska,“ vzpomíná baskytarista skupiny Jiří Sýkora zvaný Frigo. Na podzim roku 2000 začaly první zkoušky tělesa, které podle zakladatelů nemělo o hraní na druhou dobu ani tušení.

„Skočná“ bude od osmi

Název kapely vznikl podle fiktivní postavy Milana Tleskače, staršího bratrance slavnějšího Jana Tleskače, a ve Stínadlech se učil kovářem. Skupina začne hrát v pátek 14. května v pivovaru Berounský Medvěd od osmi hodin večer. Představu o „skočných impulzech“ této plzeňské formace si posluchač může udělat na adrese www.tleskac.cz.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video