Škoda ve Frankfurtu odhalila šestou řadu, na trhu bude napřesrok | e15.cz

Škoda ve Frankfurtu odhalila šestou řadu, na trhu bude napřesrok

Škoda MissionL
Škoda MissionL
• 
ZDROJ: Skoda Auto

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Škoda Auto dnes večer před zahájením frankfurtského autosalonu poprvé představila koncept nového vozu nazvaného Mission L, který vyplní mezeru mezi Fabií a Octavií. Kompaktní liftback by měla automobilka začít dodávat na trhy v Evropě, Rusku, Číně a Indii v příštím roce. Ještě letos by se měl v Indii začít vyrábět odvozený model v provedení sedan určený pouze pro tamní trh. Uvedli to zástupci společnosti.

MissionL se podle zástupců automobilky blíží sériovému stavu, tedy vozu, který bude sjíždět z výrobních linek. Ukazuje podstatné prvky očekávané nové modelové řady, která doplní Fabii, Octavii, Superb, Roomster a Yeti. Jeho přednostmi mají být velký vnitřní prostor a přijatelná cena. Téměř 4,5 metru dlouhý vůz s klesající zádí se velikostí blíží spíše Octavii než čtyřmetrové Fabii. „Tuto studii jsme pojali jako velmi puristickou, plochy jsme rozdělili jednoduše, ale efektně. Vůz tak získal silný a sportovní výraz,“ uvedl vedoucí designu Škody Jozef Kabaň.

Propagační video nového vozu Škoda Mission L

Od šesté modelové řady si automobilka slibuje, že se stane základem avizované modelové ofenzívy, v rámci které chce od příštího roku představovat každých šest měsíců nový vůz. Firma znovu zopakovala svůj plán prodávat v roce 2018 přes 1,5 milionu aut, tedy dvojnásobek toho, co loni.

Za osm měsíců letošního roku Škoda prodala 583 600 vozů, což je meziročně o 18,3 procenta více. Se 60 400 prodanými vozy dosáhla značka také nového srpnového rekordu.

Škoda MissionLAutor: Skoda Auto
Škodu z řady MissionL si budeme moci koupit napřesrok

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video