Slovenské halušky provoní Metropol | E15.cz

Slovenské halušky provoní Metropol

Petr Lundák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tradiční Dny slovenské kultury v Českých Budějovicích se sice blíží ke konci, ale přesto stojí za to, si jejich program zaškrtnout v diáři. Milovníky slovenské kuchyně potěší především Haluškové preteky.

V pátek 24. února se v restauraci Metropol od čtyř hodin odpoledne rozjede soutěž o to, kdo uvaří nejlepší pokrm z halušek. Ke kulinářskému závodu bude vyhrávat lidová slovenská hudba, kdy bratři Wimmerové zahrají na housle a cimbál. O vítězi rozhodne i známý českobudějovický kulinář Petr Stupka. Kus Slovenska se v pátek ukáže i v Café klubu Slavie.

Kromě Haluškových preteků se zájemci mohou těšit i na další akce spojené se Slovenskem. Už ve čtvrtek 23. února jsou na programu hned dvě fotografické vernisáže slovenských autorek.

V Galerii Nahoře také v Metropolu zahájí svou výstavu úderem páté hodiny odpoledne Ateliér 339*. K vidění tu budou práce Alexandry Borsíkové, Tatiany Takáčové a Anny Horčinové. Dominika Jackuliaková zase v Dobré Čajovně v Hroznové ulici ukáže svou výstavu na téma Priestor člověka.

Ještě ve čtvrtek je v plánu od sedmé hodiny večerní divadelní hra Studia DVA pod názvem Vše o mužích.

Ve velkém sále Metropolu se představí známý slovenský herec Maroš Kramár anebo český herec Filip Blažek. Dny slovenské kultury jako vždy zakončí Radniční bál. Zde se například představí zpěvačka Helena Zeťová. Ples zase hostí DK Metropol, a to od 20 hodin v sobotu 25. února.

Autor: Petr Lundák

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video