Smrad a drogy. Vítejte v Jabloňové | E15.cz

Smrad a drogy. Vítejte v Jabloňové

Garáže v Jabloňové ulici rozhodně nepřipomínají sad. Spíš ghetto na předměstí.

Beton, plech a smrad. Jako z filmu o chudinské čtvrti vypadají garáže v Jabloňové ulici. Polorozpadlý obludný komplex ve Staré Roli tvoří přibližně šest set zchátralých staveb. Všudypřítomný nepořádek, zdevastované vraky aut a zápach pervitinu jsou jejich neodmyslitelnou součástí. Je to jednoduše jiný svět, ve kterém hlavní roli hrají alkohol a drogy. A strach.
„O této lokalitě víme a pravidelně ji navštěvujeme. Drogově závislí jsou tam už řadu let. Magistrát se je snažil vystrnadit z centra a oni se natáhli tam,“ řekl Jaroslav Vyčichlo z terénního občanského sdružení Světlo. Redakce Sedmičky navštívila zmíněný komplex v pátek večer spolu s policií. Na otázku, proč je z jedné obydlené garáže tolik cítit pervitin, místní usedlík odpověděl, že zrovna topí dřevotřískou. „Když hoří, tak smrdí. Ale to víte, jinak je to tu perníkem načichlé celé,“ pokyvoval. Karlovarský magistrát už rozhodl, že nechá garáže zbourat, a to ještě před rokem 2010. Neměl by s tím mít problém, většina jich totiž stojí přímo na pozemcích města. „Lidé, kteří tam žijí, už vědí, že se budou garáže bourat. Kam půjdou? To neřeší. Už několikrát je z Jabloňové vyhodili, vždycky se ale vrátili zpět,“ dodal Vyčichlo.
Díky razantnímu zásahu úřadu bude o jednu ostudu ve Varech méně. A co ty ostatní?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.