Sociální sítě jsou pro zaměstnavatele větší zlo než komunikační programy | E15.cz

Sociální sítě jsou pro zaměstnavatele větší zlo než komunikační programy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na sociálních sítích v pracovní době brouzdá téměř čtvrtina Čechů (24 procent) a pouze devět procent z nich využívá tyto sítě z pracovních důvodů. Ještě raději mají Češi v pracovní době komunikační programy jako například Skype, Google talk nebo ICQ, využívá je 28 procent dotázaných v průzkumu, který pro KPMG Česká republika realizovala společnost Ipsos v prosinci roku 2011. Nutno dodat, že komunikační programy jsou využívány mnohem častěji k práci.

„Omezování přístupu na sociální sítě řeší řada globálních společností a v poslední době se jím začínají zabývat i personální oddělení českých firem,“ říká Jan Martínek, Partner společnosti KPMG Česká republika. „Výsledky průzkumu dokazují, že čas strávený na Facebooku a dalších sociálních sítích v pracovní době může pro zaměstnavatele v České republice znamenat podstatné ztráty.“

Z 53 procent respondentů z ČR, kteří mají v práci přístup k internetu, zaměstnavatel sociální sítě aktivně blokuje téměř sedmi procentům.

Jste v pracovní době alespoň občas aktivní na sociálních sítích? Autor: kpmg.com

Na rozdíl od sociálních sítí jsou komunikační programy spíše pracovním než soukromým nástrojem. V rámci svého zaměstnání je využívá 18 procent respondentů. Z převážně soukromých důvodů spouští komunikační programy v pracovní době desetina Čechů. „Nejrůznější typy těchto programů patří k progresivním nástrojům interní komunikace, nicméně do budoucna musí firmy vyřešit zásadní otázku – jak zamezit jejich soukromému používání,“ myslí si Martínek.

Využíváte v pracovní době alespoň občas komunikátory? Autor: kpmg.com

Výzkum byl realizován na reprezentativním vzorku o velikosti 1000 respondentů ve věku od 18 do 65 let. Základní soubor tvořilo celkem 655 pracujících respondentů, otázky na využívání sociálních sítí a komunikátorů pak zodpovídali jen ti, kteří mají v rámci svého zaměstnání přístup k internetu.

Jaký je hlavní důvod, proč sociální sítě využíváte? Autor: kpmg.com

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video