Soulová lady přijede do Boleslavi

Reprezentační ples města nabídne klasiku i danceparty.

Marie Rottrová a Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva. To budou hlavní hvězdy Reprezentačního plesu města Mladá Boleslav, který se koná v sobotu 8. ledna od osmi hodin večer.
„Zpěvačka Marie Rottrová se do Mladé Boleslavi vrací po mnoha letech. Svým charismatem a písněmi, které nepodléhají módě, stále těší spousty posluchačů. Oprávněně je nazývaná Lady soulu. Petr Vondráček, který potěší převážně dámy, je zpěvák a vynikající pianista,“ řekl ředitel společnosti Kultura města Mladá Boleslav Pavel Filip.
Vondráček s kapelou Lokomotiva vystoupí v Boleslavi poprvé. Muzikanti z jeho skupiny spolu hrají už patnáct let a jejich repertoár se vyznačuje klasickým rock'n'rollem s moderními prvky soulové a jazzrockové hudby.

Rodinná tradice

„Na ples města vyrazím s manželem a rodiči. Máme to jako rodinnou tradici, protože jsme zatím byli na všech. Letos mám obzvlášť velkou radost z Marie Rottrové, protože ji mám moc ráda. Je to zpěvačka s velkým Z,“ řekla Nikola Šimůnková z Mladé Boleslavi.
Ve foyer domu kultury pokaždé návštěvníky vítá Zámecké saxofonové kvarteto. Zahraje jim slavnostní znělku města. Stejně tomu bude i letos. „Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků hrajících již mnoho let ve známých českých orchestrech. Pod vedením Josefa Žemličky vznikl velmi zajímavý projekt, který nabízí klasický i moderní repertoár saxofonového kvarteta,“ uvedl Filip.
Ples města je specifický tím, že láká i na danceparty. Nejinak tomu bude na osmém ročníku. Diskžokej bude hrát v kavárně domu kultury od devíti hodin večer do dvou hodin ráno. „Danceparty se Zdeňkem Vranovským se v minulých letech osvědčila. Je to alternativa programu na hlavním sále a u návštěvníků má mimořádný ohlas,“ řekl Pavel Filip.
Zdeněk Vranovský je diskžokejem už pětadvacet let. Mezi jeho oblíbenou hudbu patří disco dance, happy house, české a slovenské hity a oldies sedmdesátých až devadesátých let.
„Jednou za rok s přítelem ples navštívíme. Na reprezentačním uvítáme diskotéku, protože oba disko posloucháme a nevydržíme celý večer tancovat jen společenské tance,“ řekla Barbora Pátková.

Ukázky tanečních mistrů

Návštěvníky plesu celým večerem provede kapela Gambit ve složení Dana Jägerová a Tomáš Ludvíček - zpěv, Ladislav Odcházel - saxofon, Martin Náprstek - pozoun, Jan Širc - bicí, Leoš Drábek - baskytara, Jiří Horčička - klávesy, Václav Krejčí - kytara a Petr Jäger - trubka.
Na parketě své taneční umění představí několikanásobní mistři České republiky v latinskoamerických tancích Tomáš a Martina Markovi z bakovského tanečního klubu Rytmus. Dvojice se pravidelně umisťuje mezi dvanácti nejlepšími páry světa do jednadvaceti let.
Nebude chybět ani půlnoční překvapení, které Pavel Filip nechtěl prozradit. „Bude opět zcela originální. A víte, jak to říkají v jedné hře Divadla Járy Cimrmana? My nesmíme ani naznačovat,“ vysvětlil Filip.
Vstupné na ples je dvě stě osmdesát korun. Předprodej vstupenek je na recepci domu kultury a v infocentru v Železné ulici.

Prostor pro tanec

Návštěvnost reprezentačních plesů se již několik let pohybuje kolem čtyřsetpadesáti lidí. Je to tedy ples, kde se dá výborně tančit. „Letošní návštěvnost očekáváme podobnou jako v minulých letech,“ doplnil Filip.

Program plesu

20:04 – 20:05 Slavnostní znělka
20:05 – 20:07 Vstup moderátora
20:07 – 20:10 Proslov primátora
20:10 – 20:15 Taneční vystoupení Tomáše a Martiny Markových
20:15 – 21:00 Kapela Gambit
21:00 – 21:05 Roztleskávačky
21:05 – 21:25 Kapela Gambit
21:25 – 21:30 Taneční vystoupení Tomáše a Martiny Markových
21:30 – 22:10 Marie Rottrová
22:10 – 22:15 Roztleskávačky
22:15 – 23:40 Petr Vondráček & Lokomotiva
23:40 – 00:00 Losování tomboly
00:00 – 00:05 Půlnoční překvapení
00:05 – 02:00 Kapela Gambit