Soutěž Fasáda roku 2008 zná své vítěze | e15.cz

Soutěž Fasáda roku 2008 zná své vítěze

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obytný soubor Slatynka v kategorii novostaveb, Severočeská galerie výtvarných umění za rekonstrukci a žižkovský dům s pečovatelskou službou za rekonstrukci panelového domu si odnesly první ceny v hlavních kategoriích soutěže Fasáda roku 2008.

Tu vyhlašuje společnost Baumit, vítěze a další oceněné z 259 přihlášených prací vybírala sedmičlenná odborná porota v čele s prorektorem Fakulty architektury ČVUT Miloslavem Pavlíkem. Kromě základních kategorií byla vyhlášena také Zvláštní cena Rodinný dům, kterou v kategorii Novostavba získal rodinný dům s ordinací ženského lékaře v Opavě a v kategorii Rekonstrukce vila U Slunečních lázní v Jablonci nad Nisou. Udělena byla rovněž Cena mediálních partnerů, již získala oprava fasády domu Jindřicha z Lipé v České Lípě. Cenou ředitele společnosti Baumit byla oceněna sanace pražského panelového domu Štúrova 1701/55. Do hlasování se mohla zapojit i veřejnost, a to prostřednictvím webových stránek společnosti Baumit, kde byly zveřejněny všechny přihlášené práce napříč kategoriemi.

Vítězem Ceny veřejnosti „www-open“ se stala administrativněskladová budova Veskom, spol. s r. o. v Praze 10. Fasáda roku je veřejná soutěž, jejímž cílem je vyhodnotit kvalitní a zdařile realizovaná stavební díla z hlediska fasádního pláště. Všechny přihlášené projekty splnily zadané podmínky soutěže, mezi které patřilo dokončení realizace v roce 2008. Porota pak stavby hodnotila ve dvou postupně vyřazovacích kolech, z nichž do závěrečného hodnocení postoupilo všech 259 prací. Těm každý člen poroty přidělil body od 1 pro nejlepší do 9 pro nejhorší.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video